GÜNDEM
11 Şub 2020 14:28 Son Güncelleme: 11 Şub 2020 14:57

Erdoğan'dan flaş İdlib açıklaması: Atacağımız adımları yarın açıklayacağım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İdlib'de Mehmetçiğe yönelik alçak saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Rejimi ciddi manada orada özellikle de İdlib'de misliyle belalarını buldular. Ama yetmez, daha devam edeceğiz. Çünkü bunlar bizim Mehmetlerimize saldırdıkça, bedelini çok ama çok ağır ödeyecekler." dedi.

Haberi Dinle

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Rabbim şehitlerimizi cennetiyle, cemaliyle müşerref eylesin. Sevgili habibine komşu eylesin. Şehitlerimizin ailelerine, yakınlarına ve aziz milletimizin her bir ferdine de sabırlar diliyorum. Yarınki grup toplantısında Suriye meselesini ve bundan sonra atacağımız adımları; nitekim dün atmış olduğumuz üst düzey toplantıda gerekli karşı cevapları en güçlü düzeyde Suriye tarafına verdik. Rejim ciddi manada İdlib'de belalarını buldu. Ama yetmez. Devamı gelecek. Bunlar, bizim Mehmetlerimize saldırdıkça bedelini çok ama çok ağır ödeyecekler. Yarın atacağımız adımları açıklayacağız.

Ülkelerin gelenek ve göreneklerindeki zenginliği ortaya koyan çalışmalara Türkiye olarak biz de iştirak ediyoruz. Bu sanatçılarımız tüm hayatlarını vakfederek elde ettikleri becerilerle her türlü teşekkürü hak ediyorlar.

Bizim medeniyetimiz her şeyden önce aşk medeniyetidir. Aşk bu toprakların mayasıdır. 178 ülke içinde en çok kültüre sahip ilk 5 ülke içindeyiz. Ahilik geçmişte kalmış bir nostalji değil bugün de hayatımızda yerini koruyan bir değerler silsilesidir. Talebelerine doğruluğu, kanaati öğreten bir mektup olan ahilikte usta çırağını evladı gibi görür, kollar.

Çağdaşlaşma adına bir dönem kültürel soykırım yaşadık. Köklerimiz adına ne varsa dışlandı.

Türkiye sadece siyasette, ekonomide, savunmada değil, kültür, sanat, edebiyat alanında da vesayet zincirlerini kırmıştır.  Bir daha asla milletimizin üstüne vesayet gölgesi düşürmeyecek, kuşatıcı tavrımızı sürdüreceğiz.

ETİKETLER
Yorumlar