GÜNDEM
20 Mar 2016 19:31 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 02:18

Erdoğan'dan AB'ye çok sert PKK çadırı tepkisi

Erdoğan, Avrupa Birliği'nin başkenti Brüksel'de açılan PKK çadırı için hem AB'ye hem Belçika'ya tepki gösterdi.

Erdoğan'dan AB'ye çok sert PKK çadırı tepkisi
Haberi Dinle

Avrupa'nın Başkenti olarak bilinen Brüksel'de terör örgütü PKK'nın çadır açmasına izin verilmesiyle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Bunlardan dost olmaz' dedi.

O PAÇAVRALARI ORADA NASIL SALLANDIRIRSINIZ

"Ne deseler beğenirsiniz? 'Düşünce özgürlüğü'. Bu nasıl bir düşünce özgürlüğü ki Paris'te olduğu zaman kıyamet koparıyorsunuz. Peki Ankara veya İstanbul'da olduğu zaman niye rahatsız olmuyorsunuz? Hatta daha ileri gidip Sayın Başbakana 'Cumhurbaşkanınız da böyle konuştu, bize oradan böyle böyle dedi'. Ne diyecektim? Alkışlayacak mıydım sizi? Güzel yapıyorsunuz, bunu mu diyecektim. O paçavraları oralarda sallandırdığınız sürece, bizden bu ifadeleri duyacaksınız, duyurmaya da devam edeceğiz.

BÖYLE DOST MU OLUR

Sayın Başbakan oradayken indirdiler paçavrayı, bu konuşmalardan sonra. Brüksel'den ayrılınca tekrar paçavrayı astılar, o teröristlerin resimlerini tekrar koydular. Bunlar nasıl dost ya, böyle dost olur mu? Bugün de Sayın Başbakan'a söyledim, dışişleri vs. bunlarla hemen yoğun bir şeye girsinler diye, nitekim girdiler. Niye? Arkadaşlar, dost, dostluğunun gereğini yapacaktır.

HADLERİNİ BİLDİRMEK HAKKIMIZDIR

Biz dostları çoğaltmaya niyetliyiz. Düşmanı da azaltmaya niyetliyiz. Ama bunları bilmeyenlere de haddini bildirmek bizim hakkımızdır diye düşünüyorum.

ETİKETLER
#pkk #Erdoğan #tepki
Yorumlar