26 °c

Erdoğan talimat verdi! Maaşları artıracak 2 formül

Erdoğan ve Binali Yıldırım'ın talimatından sonra harekete geçen Maliye Bakanlığı, maaşları arttıracak 2 formül buldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın bakanlara "vatandaşlara dokunacak...

Erdoğan talimat verdi! Maaşları artıracak 2 formül
28/07/2017 08:40 - Güncelleme : 08/04/2019 10:09

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın bakanlara "vatandaşlara dokunacak icraatlar gerçekleştirin" talimatından sonra Maliye Bakanlığı, çalışanların maaşlarında artış olmasını sağlayan vergi dilimleri ile alakalı düzenleme yapmak amacıyla harekete geçti. Maaşlarda ilk dilim verginin düşürülmesi veya belli rakama kadar olan maaşlardan herhangi bir vergi alınmaması gündeme geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bakanlarla gerçekleştirdiği toplantıda 180 günlük eylem planı dahil yapılacak bütün proje ve icraatlarının "vatandaşa dokunan, onun hayatına kolaylık sağlayan" şeyler olması gerektiğini ifade etmişti. Bu talimatın ardından iki alternatif ele alınıp değerlendirilmeye başlandı. Bunlardan birincisi maaşlardan alınan verginin ilk diliminin yüzde 15 iken bunun, yüzde' 10'a düşürülmesi yönünde. Bu tüm çalışanların maaşında bir artış olmasını sağlayacak. İkinci formül de belli bir rakama kadar olan maaşlardan herhangi bir vergi alınmaması. Bu rakamın ne olacağı ile ilgili de alternatifli çalışmalar gerçekleştiriliyor.

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
HABERE İLK YORUMU SİZ YAPIN

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.