GÜNDEM
29 Mayıs 2020 22:45 Son Güncelleme: 30 Mayıs 2020 00:20

Erdoğan için konuşması kesilen Muharrem İnce canlı yayını terk etti

Muharrem İnce, Haber Global'de katıldığı canlı yayını terk etti. Konuşması kesilip Erdoğan'ın konuşmasının verilmesine tepki gösteren İnce, "Ben konuşuyorum burada, 35 televizyon onu veriyor zaten. Bu saygısızlık. Erdoğan bu memleketin sahibi değil. Onun karşısında 2 sene önce rakip olmuş birisiyim ben. Ben gururumla kimseyle oynatmam" diyerek yayını terk etti.

Haberi Dinle

CHP’li Muharrem İnce, Haber Global’de katıldığı canlı yayında, konuşması kesilerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasına bağlanılması üzerine programı İnce İnce, "Bu saygısızlıktır, Türkiye bunu hak etmiyor. Erdoğan'ın babasının malı değildir Türkiye Cumhuriyeti." diyerek yayını terk etti.

İnce şöyle konuştu" Birincisinde "Okçular Vakfı'ndaki konuşmasını vermeyeceğiz" dediniz, verdiniz. İkincisinde, ben konuşuyorum burada. Otuz beş televizyon onu veriyor zaten. Üçüncüsünde benden habersiz tekrar acilen beni kesip ona bağlanıyorsunuz. Ben bir daha sizin yayınlarınıza katılmayacağım. Türkiye bu faşist düzenden kurtulacak. Otuz beş televizyonda Erdoğan konuşuyor, onun karşısında 2 yıl önce rakip olmuş birisiyim ben. Ben gururumla kimseyi oynatmam. Kendi kendinize devam edin arkadaşlar. Bu saygısızlıktır, Türkiye bunu hak etmiyor. Erdoğan'ın babasının malı değildir Türkiye Cumhuriyeti. Ben Erdoğan'dan korkmuyorum. Sözlerimi söyleyeceğim arenalar vardır, sokaklar vardır. Konuşsun otuz beş televizyonda, bir tanesinde de ben konuşayım. Niye kesiyorsunuz? Böyle olmaz. Erdoğan bu memleketin kurucusu değil, sahibi değil. Çağırıyorsanız buraya birisini konuşturacaksınız. Size söylemiyorum, patronlarınıza söylüyorum. Çağırmayın o zaman kardeşim, ben kimseye yalakalık yapamam. Ben sadece AK Parti'ye karşı değil, Cumhuriyet Halk Partisi'nde de demokrasi mücadelesi vermiş bir insanım. Türkiye'nin demokrasi mücadelesine ihtiyacı vardır. 16 milyon insan oy vermiş bana, bu insanlara saygısızlık olarak görüyorum." ifadeleri ile canlı yayını terk etti. 

Muharrem İnce'nin stüdyoyu terk etmesinin ardından program reklam arası verdi.

Yorumlar