SPOR
07 Haz 2021 17:55 Son Güncelleme: 07 Haz 2021 17:56

Emre Belözoğlu'ndan Ümit Özat'a dava

Fenerbahçe'deki görevinden geçtiğimiz hafta ayrılan Emre Belözoğlu'nun avukatı Mahir Işıkay, Ümit Özat hakkında açıklama yaptı. Açıklamada Ümit Özat'ın Emre Belözoğlu'na yönelik ithamları nedeniyle hukuki işlemlere başlandığını duyuruldu.

Haberi Dinle

Bir YouTube kanalına konuşan Ümit Özat, sarı lacivertlilerin FETÖ isyanını samimi bulmadığını söyleyerek “Kendi kapının önüne bak FETÖ'nün nerede olduğunu görürsün' demişti.

Karar'daki habere göre; Emre Belözoğlu'nun avukatı Mahir Işıkay, Ümit Özat'ın müvekkiline yönelik yaptığı açıklamalar nedeniyle hukuki işlem başlatıldığını yazılı açıklamayla duyurdu.

Belözoğlu'nun avukatı konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Daha önce Fenerbahçe formasını giymiş Ümit Özat'ın son dönemde sürekli gündemde kalmak için asılsız, yanlı, yanlış ve karalayıcı beyanları ile Sayın Emre Belözoğlu’nun manevi kişiliğini yıpratmaya, kişilik haklarını ihlale yönelik yalan ve iftiralarla dolu beyanları karşısında açıklama yapma gereği duyulmuştur. 

Ümit Özat söz konusu yalan, gerçek dışı, ifade özgürlüğünü aşan beyanlarıyla müvekkilim Sayın Emre Belözoğlu ve nezdinde Fenerbahçe Spor Kulübü ile mevcut yönetimine zarar verme amacı taşımaktadır.

Özellikle hakkında hiçbir soruşturma bulunmayan ve açılmış tüm soruşturmalardan aklanarak çıkan müvekkilim Sayın Emre Belözoğlu; Fenerbahçe Futbol A Takım Direktörü ve Sportif Direktörü olduğu dönemlerde bu asılsız açıklamalara görevde olması nedeniyle her ne kadar cevap vermemişse de Ümit Özat'ın bunu fırsat bilerek asılsız ve karalayıcı açıklamalarına devam etmesi nedeniyle tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı, bu kapsamda tüm bu haksız ithamlarının hesabını çok yakın zamanda yargı önünde vermesi için gerekli işlemlere başladığımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.'' 

ÜMİT ÖZAT NE DEMİŞTİ?

Fenerbahçe Sportif Direktörü ve Teknik Sorumlusu Emre Belözoğlu hakkında bir YouTube kanalına konuşan Ümit Özat, sarı lacivertlilerin FETÖ isyanını samimi bulmadığını söyleyerek “Kendi kapının önüne bak FETÖ'nün nerede olduğunu görürsün. Bunu herkes biliyor. Üç maymunu oynamanın bir anlamı var mı?” şeklinde konuşmuştu.

Yorumlar