TEKNOLOJİ
21 Eyl 2019 18:30 Son Güncelleme: 21 Eyl 2019 18:34

Elazığlı gençler TEKNOFEST'te Türkiye birincisi oldu

Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali tüm hızıyla devam ederken Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencileri Emre Aydın ve Engin Ülger hazırlamış oldukları "Yapay Zekâ Destekli Katı Atık Ayrıştırma" projesiyle Türkiye birincisi oldu.

Haberi Dinle

Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde (TEKNOFEST İstanbul) düzenlenen yarışmalarda derece alan hava ve kara araçları sergilendi.

Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencileri Emre Aydın ve Engin Ülger hazırlamış oldukları "Yapay Zekâ Destekli Katı Atık Ayrıştırma" projesiyle TEKNOFEST'te Türkiye birincisi oldu.

ELAZIĞ VALİSİ KALDIRIM'DAN TEBRİK MESAJI

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım Facebook hesabından yaptığı paylaşımla Türkiye birincisi olan gençleri kutladı. Vali Kaldırım mesajında “Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencilerimizden Emre Aydın ve Engin Ülger hazırlamış oldukları "Yapay Zekâ Destekli Katı Atık Ayrıştırma" projesiyle TEKNOFEST'te Türkiye birincisi olmuştur. Gururumuz gençlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.  

Türkiye birincisi olan Emre Aydın ve Engin Ülger 15 bin liralık ödülün de sahibi oldu.

 

Yorumlar