21 Kas 2023 10:38 Son Güncelleme: 21 Kas 2023 10:52

El arabasıyla geldi: 5 milyonluk kasayı çaldı kaçtı

Bursa'da bir kişi el arabasıyla geldiği bir villadan 5 milyon liralık mücevherat çaldı. Hırsız, polisin titiz çalışması sonucu yakalandı. Hırsızın daha önce de bir inşaattan el arabası çaldığı tespit edildi.

El arabasıyla geldi: 5 milyonluk kasayı çaldı kaçtı
Haberi Dinle

Elde edilen bilgiye göre, geçtiğimiz hafta salı sabahı saat 07.00 sıralarında merkez Osmangazi ilçesi İnkaya Mahallesi'nde bulunan bir villaya giren şahıs, giysi dolabındaki dijital çelik kasanın içindeki 5 milyon liralık mücevheratı çaldı. Olayın ihbar edilmesiyle birlikte harekete geçen Osmangazi Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri hızlı bir şekilde inceleme başlatarak hırsızı yakaladı.

HIRSIZIN KİMLİĞİ GÜVENLİK KAMERALARI İNCELEMESİ SONRASI BELİRLENDİ

Osmangazi Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, olay yerindeki kamera görüntülerini inceledi. Görüntülerde, villanın balkon kapısını kırarak içeri giren hırsızın, B.A. olduğu belirlendi. Ekipler, şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı. İncelemelerde aynı bölgedeki bir inşaattan el arabası çalan kişiyle villa soygunu yapan kişinin aynı kişi olduğu tespit edildi. Araştırmayı derinleştiren Osmangazi SÖS ekipleri ve B.A.'nın villa soygunu sonrası ticari bir taksi ile kaçtığını tespit etti ve ardından da bindiği ticari taksideki görüntülerine ulaştı. Polis ekipleri, B.A.'yı bir süre takip ettikten sonra kaldığı bir handa kıskıvrak yakaladı. Şüphelinin üst aramasında, villadan çalınan Jeep marka araca ait kontak anahtarı ele geçirildi. Şahıs bu anahtarı inkar etse de olay yerindeki araçla anahtar eşleşti. B.A., gerekli işlemler için Büro Amirliğine götürüldü.

EVDE YAPILAN ARAMADA MÜCEVHERAT BULUNDU

Cumhuriyet Savcılığından alınan arama kararı ile birlikte, şüphelinin evinde yapılan incelemede villadan çalınan mücevherat bulundu. Mücevherat, müracaatta bulunan sahipleri tarafından tespit edildi. Değerli eşyalar sahibine teslim edilirken, şüphelinin evinde 3 adet inci kolye, altın broş, kol saati, pırlanta kolye, gümüş kemer, inci küpe, pırlanta özgünlük belgesi, 2 adet altın kaplama kalem ve bayan çantası bulundu.

HIRSIZIN DAHA ÖNCE DE SUÇ KAYDI VARMIŞ

Şüphelinin UYAP soruşturmasında, 6136 sayılı kanuna muhalefet suçundan 500 lira kesinleşmiş para cezası ile arandığı ortaya çıktı. Ayrıca, şahsın daha önce de bir inşaattan el arabası çaldığı belirlendi. Şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Yorumlar