GÜNDEM
27 Eki 2021 13:31 Son Güncelleme: 27 Eki 2021 14:10

E-Devlet çöktü mü?

Türkiye'nin dijital alt yapısı e-devlet sistemi çöktü mü? E-devlet sistemine girmek isteyenler bugün "bu siteye ulaşılamıyor" uyarısıyla karşılaştılar. Sisteme erişimin olmamasının nedeni henüz açıklanmazken, KYK burs başvurularını bekleyen öğrencilerin sisteme yüklenmesinin kesintiye sebep olabileceği belirtiliyor.

Haberi Dinle

e-Devlet platformuna erişim 13.30 itibariyle kesildi. Türkiye'de gün içerisinde en çok ziyaret edilen platformların başında yer alan e-devlet sistemine kullanıcılar erişim sağlayamıyor.

e-Devlet uygulamasına giriş yapmak isteyen vatandaşlar, bir süredir sisteme erişemiyor. Yaşanan soruna dair henüz herhangi bir açıklama yapılmazken, giris.turkiye.gov.tr adresine girenler "Bu sayfa çalışmıyor" uyarısıyla karşı karşıya kalıyor.

YARIM SAAT SONRA DÜZELDİ

30 dakika boyunca erişilemeyen e-Devlet uygulaması daha sonra düzeldi. Ancak erişim hızlı bir şekilde sağlanamadı. Birçok portalda "yoğunluk nedeniyle işleminiz yapılamıyor" uyarısı verdi.

KYK BURS BAŞVURULARI BEKLENİYOR

Milyonlarca üniversite öğrencisinin KYK burs başvurularının açılmasını beklediği sırada ysorun yaşanması ise "aşırı yüklenme" yorumlarına neden oldu.

Yorumlar