GÜNDEM
03 Haz 2020 14:05 Son Güncelleme: 03 Haz 2020 14:05

Dünyaca ünlü PubG oyununda puta tapma skandalı!

Dünya çapında 400 milyona yakın kullanıcısı bulunan online PubG oyunu yeni güncellemesiyle beraber 'puta tapma' ritüelini oyuncularına mecbur kıldı. Oyunu eleştiren oyuncular Twitter'da dünya gündemine oturdu.

Haberi Dinle

Çin menşeili PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG) adlı oyun daha önce yoğun şiddet içeriği yüzünden birçok ülkede yasaklanmıştı. Oyun şimdi ise yeni güncellemesi ile kullanıcılarına 'puta tapma' ritüeli yaptırması ile gündemde. Twitter'da pubgoynamaoynattırma hastagi ile gündeme oturan bu durum özellikle müslüman toplumların tepkisini çekti. Oyunda var olan putun yanına gidip 'tapın' seçeneğini uyguladıktan sonra oyuncular puta tapınıyor. Bunun karşılığında ise kullanıcıya oyun içerisinde avantaj sağlayacak silah, zırh gibi ödüller veriliyor.

Kullanıcılar bu ritüelin gerçekleştirilmesinin sağlayacağı avantajlar göz önüne alındığında bu ritüelin zorunluluk olduğunu söylüyor. Daha önce genç ve çocukları intihara özendiren oyunun popüler olmasıyla dünya çapında birçok intihar vakası yaşanmıştı. Uzmanlar dijital dünyanın tehlikeleri hakkında sık sık uyarı da bulunurken bu sefer ise bu oyunla küresel bazda genç ve çocukların puta tapmasını sağlamaya mı çalışılıyor?

Yorumlar