GÜNDEM
01 Ara 2020 16:29 Son Güncelleme: 01 Ara 2020 16:31

Doktor Serdar Savaş: Çin'den gelen aşıyı kesinlikle yaptırmayın!

Çin'de üretimi yapılan aşının faz-3 çalışmalarına Türkiye de dahil olmuştu. Geçtiğimiz günlerde ilk defa Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde uygulaması yapılan aşının görüntüleri de yayınlanmıştı. Doktor Serdar Savaş ise Çin'den gelen aşıyla ilgili, "Ben daha önce demiştim. Bakanlık 3. faz çalışmaları yapılmamış aşı getirecek. Ben yaptırmam, babama, anama çocuklarımı ve hastalarıma yaptırmam. 3. fazı tamamlanmamış hiçbir aşıyı kesinlikle yaptırmayın. Bu tuzağa düşmeyin" dedi.

Haberi Dinle

Doktor Serdar Savaş Youtube'da Halkweb kanalında açıklamalarda bulundu. Çin'den gelen aşıyla ilgili açıklama yapan Dr. Serdar Savaş, "Çin'de iki aşı çıktı. Birini devlet çıkardı birini özel bir kuruluş çıkardı. Sağlık Bakanlığı özel kuruluşun çıkardığı aşının peşinde. Çin'den test kiti getirilmişti. Hiçbiri çalışmadı. Benzer bir şeyi yaşayacağız" ifadelerini kullandı.

"BEN YAPTIRMAM"

Savaş, "Ben daha önce demiştim. Bakanlık 3. faz çalışmaları yapılmamış aşı getirecek. Ben yaptırmam, babama, anama çocuklarımı ve hastalarıma yaptırmam. 3. fazı tamamlanmamış hiçbir aşıyı kesinlikle yaptırmayın. Bu tuzağa düşmeyin. Bunu getirecekler, büyük paralar verecekler. Orada neler dönecek onu bilmiyorum. Ondan sonra vatandaşa diyecekler ki 'isteyen yaptırsın'. Ben Recep Tayyip Erdoğan'ın benim koyduğum şırıngadan o aşıyı yaptırdığını görmeden halkımızdün kimse aşı yaptırmasın" dedi.

 

Yorumlar