EKONOMİ
22 Şub 2021 12:53 Son Güncelleme: 22 Şub 2021 12:53

Dogecoin'lerin yüzde 28’inin bir kişiye ait olduğu ortaya çıktı

2013 yılında iki yazılımcı tarafından şaka amaçlı kurulan Dogecoin her geçen gün büyüyerek 10 milyar dolar değere ulaştı. ABD’li ekonomi gazetesi Wall Street Journal, dünyadaki Dogecoin’lerin yüzde 28’inin bir kişide olduğunu ve değerinin 2,1 milyar dolar olduğunu açıkladı. Gizemli yatırımcının ya da kuruluşun kim olduğunun belirli olmadığı belirtilen haberde Elon Musk’ın yoğun Dogecoin ilgisinin altı çizilirken bu kişinin Elon Musk olma ihtimalinin yüksek olduğuna dair belirtiler yer aldı.

Haberi Dinle

Kripto para dünyasının her geçen gün popülerleşmesiyle, kripto paralara da ilgi her geçen gün artıyor.

Geçtiğimiz günlerde Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk’ın Twitter hesabından paylaşım yaparak fiyatının yükselmesine neden olduğu Dogecoin'lerin yüzde 28’inin bir kişide olduğu ortaya çıktı.

TOPLAM DEĞERİ 10 MİLYAR DOLAR

Wall Street Journal’ın haberine göre, kayıtlarda bulunan ve dolaşımda olan Dogecoin'lerin yüzde 28’inin bir yatırımcıda olduğu belirtilirken, kişinin ya da kuruluşun açıklanmadığı bildirildi. Dogecoin'lerin yüzde 28’inin 2,1 milyar dolar değerinde olduğu belirtilirken tedavüldeki kripto paraların güncel değerinin 10 milyar doları aştığı bildirildi.

HAKKINDA SIK SIK PAYLAŞIM YAPIYOR

Wall Street Journal ise haberinde bu ismin Tesla CEO’su Elon Musk olabileceğini söylüyor. Haberde, Elon Musk’ın Dogecoin ile ilgili sık sık twit attığının altı çizilirken, Clubhouse’da yaptığı sohbette sık sık Dogecoin’den bahsettiği bildirildi.

Musk, aya giden bir roket fotoğrafının ardından “Doge” twiti attı. Daha sonra da “Dogecoin insanların kripto parasıdır” şeklinde twit atmıştı.

Yorumlar