GÜNDEM
09 Haz 2017 11:06 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 11:50

Doğan, LYS'ye girecek öğrencileri unutmadı

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, kısa adı LYS olan Lisan Yerleştirme Sınavına girecek olan öğrencilere başarı, karne alan öğrencilere de iyi tatiller dileğinde bulundu.

Haberi Dinle

10 - 18 Haziran tarihleri arasında yapılacak LYS sınavına girecek öğrenciler için bir mesaj yayınlayan Başkan Doğan, “ bu sınav gençlerimizin üniversite hayalleri için önemli bir adımdır. Ama bu durum strese ve gerilime neden olmamalıdır. Asla unutmayın ki, öğrencilerimizin bu sınavdaki başarı ya da başarısızlığı her şeyin başlangıcı ya da sonu değildir. Hayat, LYS sınavını kazanmaktan ibaret değildir. Sınavı kazanamamak da asla dünyanın sonu değildir. Stresten ve heyecandan uzak bir şekilde sınava girmeniz halinde yapmış olduğunuz çalışmalar ve birikimler vereceğiniz cevaplara en üst düzeyde yansıyacaktır. Biz, gençlerimize her zaman güveniyoruz” dedi.

İYİ TATİLLER DİLEDİ

Mesajında 2016-2017 Eğitim Öğretim yılını tamamlayıp karnelerini alan öğrencilere de seslenen Doğan “hepiniz yıl içerisinde derslerinize çok çalıştınız, başarılı bir dönem geçirdiniz ve yoruldunuz. Yaz tatili bu yorgunluğunuzu atabilmeniz için büyük fırsat. Tatil demek sadece gezmek, oyun oynamak demek değildir. Bu tatilinizde kendinize yeni hobiler edinebilir, farklı etkinlikler oluşturup, eksik olduğunuzu düşündüğünüz konular üzerinde çalışabilir, hem eğlenip hem de öğrenebilirsiniz” diyerek tüm çocuklara iyi tatiller dileğinde bulundu.

Yorumlar