GÜNDEM
22 Mayıs 2022 11:32 Son Güncelleme: 22 Mayıs 2022 13:16

Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'deki Türklere gösteri ve protesto uyarısı!

Dışişleri Bakanlığı, ABD'de yaşayan Türk vatandaşlarına, ABD’de yapılacak büyük gösteri ve organizasyonlarda dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu. EGM, ABD'deki Türk vatandaşlarına kalabalıktan kaçınmalarını söyledi.

Haberi Dinle

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) yaşayan Türk vatandaşlarına geniş katılımlı organizasyonlarda, güvenlikleri için dikkatli olmaları uyarısında bulundu.

EGM'nin "ABD'de yaşayan Türk vatandaşlarımıza uyarımızdır" başlığıyla yaptığı açıklamada, ABD'de yapılacak geniş katılımlı organizasyonlarda Türk vatandaşlarının güvenlikleri için dikkatli olmalarının önem taşıdığı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Amerikan polisi her ne kadar bu tip organizasyonlarda çıkan protestolar için önlem alıyor olsa da geçmişte yaşanan olaylarda gerçek mermi, elektro şok kullanımı, göz yaşartıcı gaz ile müdahale ve şiddet olayları unutulmamalıdır. Bu tip gösteriler kontrol edilmesi zor olduğu için şiddete dönüşebilir. Bu nedenle organizasyonlardan kaçının."

EGM, ABD'deki Türk vatandaşlarına kalabalıktan kaçınmaları, dikkat çekici davranışlarda bulunmamaları, protesto ve gösteri alanlarından uzak durmaları, anlık gelişmeler için medyayı takip etmeleri uyarısında bulundu.

 

 

Yorumlar