SPOR
09 Kas 2019 02:02 Son Güncelleme: 09 Kas 2019 02:04

Dilmen'den övgü: İnanılmaz bir adam

Ünlü spor yorumcusu ve eski futbolcu Rıdvan Dilmen, NTV'de yayınlanan programda Fenerbahçe - Kasımpaşa karşılaşmasını değerlendirdi. Dilmen, Luiz Gustavo için övgü dolu sözler söyledi.

Haberi Dinle

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'nin sahasında Kasımpaşa'yı 3-2 mağlup ettiği karşılaşmayı değerlendirdi. Dilmen, "İzlemeyenler çok şey kaçırmadı. İyi futbol kesinlikle yoktu. Fenerbahçe'nin en kötü oynadığı maçtı" dedi. 

"FENERBAHÇE'Yİ BEĞENMEDİM" 

''Bu maçı izlemeyenler çok şey kaçırmadı. Fenerbahçe'nin en kötü olduğu maçtı. 3 duran top Fenerbahçe adına 2 penaltı birisi Serdar'ın golü onun dışında bu gol kaçar mı dediğimiz bir kaç tane pozisyon var. Özellikle Fenerbahçe'nin fiziki yapısını hiç beğenmedim. Sanki Şampiyonlar ligi maç oynamışlar kadro değiştirmeden oynamışlar gibi. Çok yorgun gördüm Fenerbahçe'yi'' 

LUIZ GUSTAVO ÖVGÜSÜ 

''Luiz Gustavo. İnanılmaz bir adam... Vedat Muriç, Gustavo, Ozan ve Tolga, öyle çat çat topu alıp gidecek adamlar değil. Tembel paslar göze çarptı. Ben bugün Vedat'ı da beğenmedim. İleride iyi işler yaptı ama o da yorgun gibiydi.  Kasımpaşa beklediğim ötesinde cesur bir oyun sergiledi. Kopmadı oyundan gol yedikçe yakalamaya çalıştı.  Fenerbahçe'nin maç fazlasıyla bile lider olması bir özgüven getirecektir.  Geçen Muriqi'ye, 'Gol kralları genelde penaltıcılar olur' dedim. 'Hocam' dedi, 'birinci penaltıcı Emre, ikinci penaltıcı benim' dedi. 'Emre ağabeyine rica etsen, o hayır demez' dedim. 'Zaten Emre ağabeyden rica edeceğim dedi. Çoğu gol kralı penaltı atar." 

 "Ozan Tufan, Fenerbahçe'nin sürpriz en iyi transferi gibi gözüküyor. Ozan daha iyi oynayabilir, bu potansiyel var. Özgüven arttı. İnan, daha iyi oynayabilir, daha iyi oynayacaktır diye düşünüyorum." 

MAÇIN HAKEMİNE TAM NOT 

"Ben Ali Palabıyık'ı çok beğendim. Penaltı pozisyonlarını uzman arkadaşlara sordum. Savunma oyuncusunun göğsünden ele gelirse devam ama hücum oyuncusunun göğüsünden ele gelirse penaltı. Ben bu uygulamanın yanlış olduğunu düşünüyorum. VAR hakemi bence farklı gördüğü için hiç elle oynamadığı düşündü. Ele geldiğini gördü ve vermediyse bence hatalı karar oldu. ''

Yorumlar