GÜNDEM
22 Eyl 2020 22:00 Son Güncelleme: 22 Eyl 2020 22:00

DEVA Partisi'nden EBA tepkisi: Bu görüntü 'İyi haber' değildir

DEVA Partisi, EBA sisteminin çökmesi sonrasında 'Bu olumlu bir haber' diyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a tepki gösterdi. Sosyal medyadan yapılan açıklamada 'Millî Eğitim Bakanına sesleniyoruz; bu görüntü "iyi haber" değildir. Anayasa açık: 'Kimse eğitim ve öğrenim hakkından yoksun bırakılamaz.' Devleti yönetenler anayasal yükümlülüklerini hatırlamalı ve milyonlarca gencimizin geleceğini karartmaktan vazgeçmelidir' denildi.

Haberi Dinle

EBA'da yaşanan yoğunluk nedeniyle çok sayıda öğrencinin sisteme giriş yapamamasına DEVA Partisi'nden tepki geldi. Kimsenin eğitim hakından mahrum bırakılamayacağı belirtilen açıklamada hükümete çağrı yapıldı.

Dün gece yoğunluk sebebiyle EBA sistemi çöktü. Derslerini takip etmek isteyen öğrenciler sisteme giriş yapamadı. Konu bugün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a da soruldu. Hatanın yoğunluktan yaşanadığını kaydeden Bakan Selçuk "Bu bir taraftan da bizim için olumlu bir haber. Çünkü inanılmaz bir talep var, özellikle yüz yüze eğitimin başladığı bu günlerde, bu talepte büyük bir sıçrama oluştu. Bununla ilgili teknik arkadaşlar çalışıyorlar" dedi.

"BU GÖRÜNTÜ 'İYİ HABER' DEĞİLDİR"

DEVA Partisi de yaşananlara tepki gösterdi. Partinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada Anayasa'ya kimsenin eğitim hakkından mahrum bırakılamayacağı belirtilerek hükümete çağrı yapıldı. İşte o açıklama:

"Millî Eğitim Bakanına sesleniyoruz; bu görüntü "iyi haber" değildir.

Anayasa açık: "Kimse eğitim ve öğrenim hakkından yoksun bırakılamaz." 

Devleti yönetenler anayasal yükümlülüklerini hatırlamalı ve milyonlarca gencimizin geleceğini karartmaktan vazgeçmelidir."

 

 

Yorumlar