GÜNDEM
22 Haz 2022 15:51 Son Güncelleme: 22 Haz 2022 17:21

Destici'den HDP'ye tepki: 'Bir an önce kapatılmalı, teröristler Meclis'ten çıkarılmalı'

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, HDP'yi eleştirerek "Suçlu olan vatandaş değildir. Suçlu olan terör örgütünün partisidir. Bir an önce sonuçlanmalı, bir an önce terör örgütünün partisi kapatılmalı ve teröristler Meclis'ten çıkarılmalıdır." dedi.

Haberi Dinle

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında Muğla’nın Marmaris ilçesinde devam eden orman yangınına değinerek, “Yaz aylarının gelmesi ve sıcaklıkların artması ile dünyada ve Türkiye’de orman yangınları baş gösteriyor.

Geçtiğimiz yıl orman yangınları dolayısıyla büyük acı ve kayıplar yaşadık. Bu sene de ilk büyük yangın diyebileceğimiz Muğla Marmaris ve Dalaman’da devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü ve orman işçileri elindeki imkanlar ile orman yangınlarına müdahale ediyor. Şu anda uçaklar, helikopter ve arasözler ile yangını söndürmek için çabalar devam ediyor. Büyük bir gayretle çaba gösteren herkese başarılar diliyorum. En kısa sürede yangının söndüğü müjdesini almak istediğimi bir kere daha ifade ederek Muğla’ya geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” diye konuştu.

Van ziyareti çerçevesinde bölgede bulunan Van Güvenlik Korucuları Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği’ne ziyarette bulunduklarını aktaran Destici, “Terörle mücadele veren güvenlik korucularımız var. Güvenlik korucularımız özellikle bu bölgelerde görev yapıyorlar. Van’da 6 bin 500 güvenlik korucusu var. Van’da sadece 830 güvenlik korucusu şehit verilmiş ve 300’ün üzerinde gazi var. Ben bu sayede polis, jandarma, askere şükranlarımızı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

"TERÖR KIRMIZI ÇİZGİMİZ"

Kırmızı çizgilerinin terör ve şiddet olduğunu vurgulayan Destici, “Vatandaş, istediği siyasi partiye oy verebilir, fikirlerini dile getirebilir. Herkes siyasi parti kurabilir. Kırmızı çizgimiz ise terör ve şiddettir. Teröre ve şiddete başvurmadan elbette herkes siyasi parti kurabilir. Terör örgütü uzantısı olarak hiç kimse siyasi parti kuramaz. Dünyanın hiçbir yerinde buna müsaade edilmez.

Türkiye bugüne kadar çok toleranslı davrandı. Ama artık yeter. Biz vatandaşa şunu söyleyemeyiz; ‘sen neden o partiye oy veriyorsun’ diyemeyiz. Eğer terör örgütünün partisi ise, kapatılsın. Vatandaş da oy veren de bir parti bulamasın. Bu kadar basit. Burada suçlu olan vatandaş değildir. Suçlu olan terör örgütünün partisidir. Bir an önce sonuçlanmalı, bir an önce terör örgütünün partisi kapatılmalı ve teröristler Meclis'ten çıkarılmalıdır.

TÜSİAD'A TEPKİ

Geçtiğimiz günlerde TÜSİAD’ın İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya girmesi konusunda yaptığı açıklamayı hatırlatan Destici, “Açıklamanın şekli ve üslubu güzel fakat içeriği ve anlamı ile ilgili aynı iyimser kelimeler kullanamıyorum. Bu cümleler, İsveç veya ABD tarafından sarf edilmiş olsa maksadını anlayabileceğiz. Aynı cümleler bizim dediğimiz ve bizim zannettiğimiz bir gruptan gelmektedir.

PKK’nın Mehmetçiklerimizi, evlatlarımızı öldürdüğü silahlar arasında İsveç ordusunda bulunması gereken silahların olduğunu TÜSİAD Başkanı biliyor mu? Biz, İsveç’e ‘Neden teröre destek veriyorsunuz?’ sorusunu sorarken bu kez karşımıza TÜSİAD’ın açıklamalarını buluyoruz” dedi.

Yorumlar