GÜNDEM
11 Nis 2020 01:11 Son Güncelleme: 11 Nis 2020 01:42

Davutoğlu: Türkiye krize, krizi yönetmekten aciz yönetimle yakalanmanın sıkıntılarını yaşıyor

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, sokağa çıkma yasağına ilişkin olarak Twitter’dan bir video paylaştı. Davutoğlu, marketlere akın eden vatandaşları hatırlatarak, “Türkiye krize, krizi yönetmekten aciz yönetimle yakalanmanın sıkıntılarını yaşıyor!" dedi.

Haberi Dinle

İçişleri Bakanlığı, gece yarısından neredeyse 2 saat önce, bugün 24.00'dan itibaren 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta sokağa çıkma yasağı uygulanmasına ilişkin genelgeyi valiliklere gönderdi. Yasak kapsamında sağlık kuruluşları, eczaneler, fırın ve unlu mamül ruhsatlı iş yerlerinin açık olacağı belirtildi. Yasak sonrası marketlere ve fırınlara akın eden vatandaşlar, hafta sonu ihtiyaçlarını gidermek için sokaklardaydı. Bazı bölgelerde sosyal mesafe kuralının uygulanmadığı görülürken, dükkanların önünde uzun kuyruklar oluştuğu belirtildi.

Konuya ilişkin bir değerlendirme yapan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu "Türkiye krize, krizi yönetmekten aciz yönetimle yakalanmanın sıkıntılarını yaşıyor!" dedi.

"SOSYAL MESAFE KURALLARI İHLAL EDİLİYOR, VATANDAŞLARIMIZ RİSK ALTINDA!.."

Davutoğlu, Twitter hesabından paylaştığı mesajında vatandaşların 'eve dönmesini' rica ederken, şu ifadeleri kullandı: "Türkiye krize, krizi yönetmekten aciz yönetimle yakalanmanın sıkıntılarını yaşıyor! Görüntüler düşündürücü ve üzücü, sosyal mesafe kuralları ihlal ediliyor, vatandaşlarımız risk altında!.. Tüm vatandaşlarımdan acil işi olmayanların sağlıkları için eve dönmelerini rica ediyorum." dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar