GÜNDEM
13 Ara 2017 08:58 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 12:18

Darbe üssünde 30 meçhul sivil

Akıncı Üssü davasının bilirkişileri, darbe girişimi sırasında, üste haklarında dava açılanların dışında, 30 meçhul sivil tespit etti. Başsavcılık, Adil Öksüz’ün yanında kameralara takılan sivillerin kimliğinin belirlenmesi için soruşturma başlattı

Haberi Dinle

Darbe girişiminin iki kritik noktası Genelkurmay Karargahı ile Akıncı Üssü'ndeki darbe faaliyetlerine ilişkin davalara bakan iki ayrı mahkeme, dava dosyasındaki görüntüleri, inceleme yapılıp rapor hazırlanması için bilirkişi heyetlerine vermişti. Akıncı Üssü Davası'na bakan Ankara 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nin görevlendirdiği heyet, tanıkların "Adil Öksüz'ü orada gördük" dedikleri 143'üncü Filo Öğretmenler Gazinosu'nu gören kamera kayıtlarını incelerken onlarca sivil kişi tespit etti. Bunlardan bir kısmı, Kemal Batmaz ve Hakan Çiçek gibi bilinen sivil imamlardı. Ancak 30'unun kimliği belli değildi.

Bilirkişiler durumu, Akıncı Üssü Davası'na bakan 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne bildirdi. Mahkeme, bu kişilerin kimliklerinin belirlenmesinin dava için önem taşıdığını değerlendirerek kimliklerin belirlenmesi için çalışma yapılmasını istedi.

ETİKETLER
#fetö #adil öksüz
Yorumlar