GÜNDEM
08 Tem 2020 11:37 Son Güncelleme: 08 Tem 2020 14:54

Danıştay Ayasofya için kararını verdi

Türkiye'nin kanayan yaralarından olan İstanbul'un fethinin sembolü Ayasofya Camii'nin yeniden ibadete açılmasının önünde artık hiçbir engel kalmadı. Danıştay, 27.11 1934 tarihili Bakanlar Kurulu kararını oy birliğiyle iptal etti. Şimdi gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da.

Haberi Dinle

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu, Danıştay'daki Ayasofya davasıyla ilgili edindiği bilgileri paylaştı. Ayasofya'nın Bakanlar Kurulu kararı ile müzeye çevrildiğini hatırlatan Müderrisoğlu, "Bakanlar Kurulu kararı ile Ayasofya'nın statüsünün değiştirilmesine ilişkin kararın uygulanabilir olmadığı" yönündeki görüşün oy birliğiyle alındığını söyledi.

KURTULMUŞ: HEMEN AÇILSIN

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ise konuyla ilgili olarak 15 Temmuz'da Ayasofya ibadete acılır mı? sorusuna "İnsallah daha önce açılır. Bana sorarsanız bugün açılsın. Şuan yüksek yargıda olan bir iş İnşallah yargı bu konuda müspet bir karar verir. Ayasofya'nın ibadete açılmasını bekliyoruz. " diye cevap verdi.

Yorumlar