DÜNYA
15 Mayıs 2022 00:54 Son Güncelleme: 15 Mayıs 2022 00:58

Danimarkalı ırkçı siyasetçi Paludan İsveç'te polis korumasında Kur'an-ı Kerim yaktı

Danimarkalı ırkçı Sıkı Yön Partisi (Stram Kurs) Başkanı Rasmus Paludan'ın, Müslümanlara yönelik hadsiz saldırısı sürüyor. Anadolu Ajansı, Paludan'ın Müslüman mahallelerine giderek Kur'an-ı Kerim yaktığını yazarken, Paludan'ın eylemini polis koruması ile gerçekleştirdiğini aktardı.

Haberi Dinle

Rasmus Paludan, Müslümanlara yönelik hadsiz saldırılarını sürdürüyor.

Kurşun geçirmez zırhlı araçla ve polis korumasında Stockholm'ün Husby Mahallesi'ne getirilen Danimarkalı Sıkı Yön Partisi (Stram Kurs) Başkanı Paludan, Kur'an-ı Kerim yakarak yüce dinimiz İslam ile Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'e (SAV) hakaret etti.

Anadolu Ajansı, aktardığı haberinde, Paludan'ı olay sırasında yaklaşık 100 polisin koruduğunu yazarken, İsveç İstihbarat Teşkilatı'ndan (SEPO) 10 sivil polisin de yakın koruma sağladığı belirtildi.

7 bölgede aynı alçaklık!

Ardından Türklerin yaşadığı Hallunda Mahallesi'ne polis eşliğinde bir konvoyla götürülen Paludan, burada da bir Türk lokantasının önünde Kur'an-ı Kerim yaktı. Lokantanın sahibi Osman Demir, Paludan'a tepki gösterip yumurta atınca, polisler, Demir'e copla saldırdı ve lokantasını kapattırdı.

Öte yandan Paludan'a tepki gösteren 2 kişi de polis tarafından gözaltına alındı.

12 Mayıs'tan beri İsveç'te bulunan Paludan, Müslümanların yaşadığı 7 bölgede polis koruması ile provokasyonunu sürdürüyor.

 

Yorumlar