DÜNYA
20 Oca 2016 21:02 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 02:15

DAEŞ'a büyük darbe

Fransa, Fransız savaş uçaklarının son bir hafta içinde Irak ve Suriye'deki terör örgütü DAEŞ hedeflerini 62 kez bombaladığını duyurdu.

DAEŞ'a büyük darbe
Haberi Dinle

Genelkurmay Başkanlığı Harekat Dairesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, ''Fransız savaş uçakları tarafından 14-19 Ocak tarihlerinde düzenlenen hava saldırılarında, 32 DAEŞ hedefinin vurulduğu'' bildirildi.

Açıklamada, Irak hava sahası üzerindeki bombardımanların, Musul ve Ramadi kentleri civarında DAEŞ'e karşı mücadele veren kara birliklerini desteklemeye yönelik olduğu belirtildi. Yine aynı açıklamada, 17 Ocak'ta Charles de Gaullle uçak gemisinden kalkan Fransız Rafale tipi savaş uçaklarının Musul bölgesinde DAEŞ'in telekomünikasyon ve komuta merkezini tahrip ettiği kaydedildi.

Fransa, Paris'i 13 Kasım 2015 tarihinde kana bulayan terör saldırılarının ardından Charles de Gaulle uçak gemisini bölgeye göndermişti. Daha önce sadece Irak'taki hava operasyonlarına katılan Fransa, Paris'teki terör saldırılarının ardından Suriye'deki DAEŞ hedeflerini de vurmaya başlamıştı.

Yorumlar