13 Şub 2024 14:39 Son Güncelleme: 13 Şub 2024 15:24

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Birleşik Arap Emirlikleri'nde kritik görüşme

Resmi ziyarette bulunmak üzere Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) giden Cumhurbaşkanı Erdoğan Libya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Dibeybe'yi kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Birleşik Arap Emirlikleri'nde kritik görüşme
Haberi Dinle

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe'yi kabul etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Hükümetler Zirvesi çerçevesinde bulunduğu BAE'nin Dubai kentinde ikili temaslarını sürdürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, zirvedeki hitabının ardından Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe'yi kabul etti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Birleşik Arap Emirlikleri'nde kritik görüşme - Resim : 1

DÜNYA HÜKÜMETLER ZİRVESİ

Erdoğan, “Geleceğin Hükümetlerini Şekillendirmek” teması altında düzenlenen, çeşitli ülkelerden devlet ve hükümet yetkilileri ile uluslararası kuruluş, özel sektör, akademi, sivil toplum, düşünce kuruluşu, medya temsilcileri ve iş insanlarını bir araya getiren Dünya Hükümetler Zirvesi'ne onur konuğu olarak katıldı, ana konuşmacı olarak hitapta bulundu.

Erdoğan'a BAE ziyaretinde Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile Ticaret Bakanı Ömer Bolat da eşlik ediyor.

 

 

Yorumlar