22 °c

Erdoğan: “Dava taşını gediğine koyacağınıza inanıyorum”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Kaptan Ahmet Erdoğan Eğitim Kompleksi açılış töreninde açılışında konuştu.

Erdoğan: “Dava taşını gediğine koyacağınıza inanıyorum”
03/12/2016 17:17 - Güncelleme : 25/03/2017 10:16

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Kaptan Ahmet Erdoğan Eğitim Kompleksi açılış töreninde açılışında konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kaptan Ahmet ErdoğanLisesi Eğitim Külliyesi'nin açılışında konuştu. Erdoğan, "Türkiye tüm imkanlarıyla ısrarla kendi elinde tutmaya çalışanlar rahmetli Menderes zamanından beri hüsrana uğruyorlar. Milletin demokrasi akınının önünü kesmeye çalışanlara meydanı bırakmadık, bırakmayacağız" dedi. Eğitim müfredatı konusunda gelecek dönem reformların olacağı sinyalini veren Erdoğan, darbe girişimlerinin, terör örgütlerinin, nice tuzakların üstesinden gelen Türkiye'nin bu meseleyi de çözeceğine inandığını belirtti.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

Ülkemizdeki uluslararası imam hatip liselerinin sayısı bu okulla birlikte 8'e ulaştı. Farklı ülkelerden öğrencilerin burada gösterecekleri kaynaşmayı ömür boyu sürdüreceklerine inanıyorum. Bu kaynaşmanın güçlü bir birliktelik oluşturacağına inanıyorum.

ERDOĞAN BABASINI ANLATTI

Bu okula rahmetli babamın ismini verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Nafakasını temin için 15 yaşında Zonguldak'a sonrasında İstanbul'a gelen babam bugünkü ismiyle Denizcilik İşletmelerinde çalışmış, kaptanlık ünvanını almıştı. Babam önceden randevulaşarak eve gelmezdi. Çocukluğumda hatırlarım; çat kapı misafirlerle eve gelir, annemde yer sofrasını döşer yemeğimizi yerdik. O anda hazırlardı annem. Zaten bir Karadenizli olarak turşularımız, kavurmalarımız hazırdı. Gelen de tabi umduğunu değil bulduğunu yerdi. Çok disiplinli bir o kadar da merhametli bir insan olan Kaptan Erdoğan babacığım, isminin böyle bir okula verildiğini görseydi gözyaşlarının sakallarından süzüldüğünü görürdük. Babamın ömrünü dimdik yaşayarak geçirmiş olması benim en önemli şeref belgemdir. Bu mirası çocuklarıma bırakabilmekte benim en büyük hayalimdi. Kaptan Erdoğan ve oğlu Erdoğan'ın hikayesi aslında Türkiye'nin hikayesidir. Bu ülkede kimsenin imtiyazı olmadığının tüm kapıların herkese açık olduğunun ispatı işte burada.

DAVA TAŞINI GEDİĞİNE KOYACAĞINIZA İNANIYORUM

Türkiye tüm imkanlarıyla ısrarla kendi elinde tutmaya çalışanlar rahmetli Menderes zamanından beri hüsrana uğruyorlar. Milletin demokrasi akınının önünü kesmeye çalışanlara meydanı bırakmadık, bırakmayacağız. Bayrağı sizlere devredeceğimiz güne kadar mücadeleyi sürdüreceğiz. Gençlerin gözünün içine baktığımda inanıyorum ki bu istek var. Unutmayın, bu kapı hep açık olacak, ama eşik her geçen gün yükselecek, yükseliyor. Bunun için kendinizi her alanda çok iyi yetiştirmeniz gerekiyor. En iyisi olmaya çalışmalısınız. Eğer idealiniz yoksa mücadele gücünüz de olmaz. Sizlerden rabbinize, ümmetinize ve milletinize hayırlı insanlar olarak hayata atılmanızı bekliyorum. Dava taşını gediğine koyacağınıza inanıyorum. Ben varım diyen bir gençlik.

ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM REFORM DÖNEMİ OLACAK

Kardeşlerim, burada bir kez daha söyleyeceğim. Eğitimde gerçekten güzel binalar yaptık, okulları akıllı tahtalarla, öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi akıllı tabletlerle donattık. Fiziki sorunları çözmeyi başardık ama zihinleri aynı düzeyde düzeltemedik. Eğitimin içeriğ yerine mentalitesinden memnun değilim. Bunun için çok daha fazla çalışacağız. Eğitim tüm tarafları olarak gönül birliği içinde gayret göstermeliyiz. Eğitimcilik hem birikim hem de adanmışlık ister. Milli Eğitim Bakanımız çalışmaları azimle sürdürüyor. Bizim insanımız dünyadaki hiçbir insandan daha az zeki veya çalışkan değildir. Hatalar bizden ve velilerimizden kaynaklanıyor. El ele vereceğiz, başaracağız. Eğitimin müfredatı konusunda gelecek dönem reform olacaktır. Darbe girişimlerinin, terör örgütlerinin, nice tuzakların üstesinden gelen Türkiye'nin bu meseleyi de çözeceğine inanıyorum.

Bizim zamanımızda okullarda spor salonları falan yoktu, şimdi biz bunları yapıyoruz. İnşallah bu spor salonlarından gerçekten güçlü sporcular yetiştirmek suretiyle de milli takımımızı güçlü kılmamız lazım.

Açılışını yaptığımız eğitim külliyesinin bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Uygulama caminin de en kısa sürede inşa edilmesini bekliyoruz. Sevgilerimizi saygılarımı sunuyorum, kalın sağlıcakla.

 

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
HABERE İLK YORUMU SİZ YAPIN

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.