GÜNDEM
23 Nis 2019 12:57 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 09:34

Cumhurbaşkanı Erdoğan çocukları kabul etti

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve beraberindeki çocukları kabul etti. Erdoğan Cumhurbaşkanlığı koltuğunu 6. sınıf öğrencisi 12 yaşındaki Ozan Sözeyataroğlu'na bıraktı.

Haberi Dinle

Çocukları kabulünde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çocuklarımızın bayramını kutluyorum. Tüm dünya çocuklarına en kalbi sevgilerimi gönderiyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koltuğuna 12 yaşındaki 6. sınıf öğrencisi Ozan Sözeyataroğlu oturdu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Sevgili çocuklar değerli misafirler, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne milletin evine hoşgeldiniz.

İstikbalimizin teminatı olan siz çocuklarımızın 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum. Bu vesileyle tüm dünya çocuklarına en kalbi sevgilerimi gönderiyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere devletimizin kuruluşu ve bugünlere gelmesinde emeği olan herkesi şükranla anıyorum. Gazilerimize sağlıklı, hayırlı, uzun ömürler diliyorum. 

Bugün çocuk bayramımızla beraber, meclisimizin dualarla açılışının 99. yılını kutluyoruz. Vatanımızın işgal edildiği bir dönemde Ankara'da açılan Büyük Millet Meclisi, bağımsızlığımızın da başlangıcı olmuştur. Meclis en karanlık günlerde güç ve cesaret aşılamıştır.

Ozan Sözeyataroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle;

Gazi Mustafa Kemal Atatürk millet egemenliğini hakim kılmak için TBMM’yi açmış ve bugünü biz çocuklara armağan etmiştir. Hepimize güzel nice bayramlar diliyorum. Bizleri makamında ağırlayan sayın cumhurbaşkanımıza da tüm arkadaşlarım adına teşekkürlerimi sunuyorum. Hepimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

1 HAFTALIK OKUL SÜRESİNİN RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ İLE BİRLEŞTİRİLMESİ ÖNERİSİ

Kabinemle bu konu hakkında görüşeceğiz. Bu konuya açıkçası şu anda olumlu bakıyorum

SÖZEYATAROĞLU KONUŞMASININ ARDINDAN GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI

"Bağlama ve piyano çalıyorsunuz. Fazıl Say özel bir konser verecek. Siz de katılacak mısınız?" sorusuna Sözeyataroğlu, "Bilmiyorum ama katılmaya çalışacağım. Çaldığım doğrudur, severek çalıyorum." yanıtını verdi.

Gazetecilerin "Hayvanlara kötü muamele ve işkence konusunda ne düşünüyorsunuz?" sorusuna Sözeyataroğlu, "Asla bu konu hakkında mutlu değilim. Gerekli çalışmaları bakanlarımızla yapacağız" ifadelerine yer verdi.

İSTANBUL'DAKİ SEÇİM SÜRECİ

İstanbul'daki seçim süreciyle ilgili bilgisinin olmadığını belirten Sözeyataroğlu, "Bugün tek gündemimiz 23 Nisan..." dedi.

"HER TÜRLÜ ŞİDDETE KARŞIYIM"

"Haftasonu Kılıçdaroğlu'na saldırı oldu. Telefonla arayacak mısınız?" sorusuna Sözeyataroğlu, "Telefonu bende yok arayamayacağım. Her türlü şiddete karşıyım" yanıtını verdi. 

"BENİM VERECEĞİM CEVAPLARI VERİYOR"

"Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nden memnun musunuz?" sorusuna Sözeyataroğlu, "Sistem güzel çalışıyor" şeklinde yanıt veren Sözeyataroğlu salondakileri gülümsetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12 yaşındaki Ozan'ın cevabı üzerine, "Benim vereceğim cevapları veriyor" şeklinde konuştu.

"Bu bayramı Atatürk hediye etti. Ama liderliğiniz boyunca en çok hangi özelliğini sevdiniz Atatürk'ün? Çocuklar artık sokaklarda arkadaşlarıyla oynamak yerine tabletlerle oynuyor. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna Sözeyataroğlu, "İkinci sorudan başlayayım. Bu konu hakkında çok üzülüyoruz. Bakanlarımla bu konu hakkında çocukların iyiliği için her türlü adımları atacağız. Biz Atatürk'ü örnek alarak yöneteceğiz ülkemizi. Atatürk'ün demokrasisini, ilkelerini örnek alacağız" dedi.

Yorumlar