GÜNDEM
05 Ara 2021 22:07 Son Güncelleme: 05 Ara 2021 22:09

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Akıl ve vicdan penceresinden bakın" diyerek açıkladı: Mesele dolar, faiz değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Siirt'te katıldığı programda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2008’de bizi teğet geçecek demiştim ve hatırlayın bizi teğet geçti. Burada meselenin dolar olmadığını meselenin faiz olmadığını anlamak için bir adım geriye çekilip akıl ve vicdan penceresinden fotoğrafa bakmak yeterlidir." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Akıl ve vicdan penceresinden bakın" diyerek açıkladı: Mesele dolar, faiz değil
Haberi Dinle

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Siirt'te 'Demokrasi Konuşmaları' programına katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

"Az önce Süleyman Bey bana bir müjde verdi. Bir mağarada sıkıştırılan toplamda 9 terörist halledildi. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Er ya da geç bunları kazımadan bize durmak duraksamak yok. Her ne kadar Bay Kemal onların parlamentodaki temsilcileriyle el ele omuz omuza Ankara’dan İstanbul’a yürüse de onlar gibi bizler de görevimizi yapacağız.

Benim milletim bunlarında defterini dürecektir. Bugünde burada Diyarbakır annelerimizden şehit annelerimize, azınlık temsilcilerimizden 28 Şubat mağdurlarına kadar herkesi dinleyeceğiz. Ellerinde gelse bugün hala Türkiye’yi yeniden zihniyeti ve uygulamalarıyla tek parti faşizmine geri döndürecekler.

"ELLERİNDEN GELSE KENDİLERİ GİBİ DÜŞÜNMEYEN HERKESİ İMHA EDECEKLER"

Ellerinden gelse bu milletin hangi inanca hangi kökene sahip olursa olsun kendileri gibi düşünmeyen herkesi imha edecekler. Hamdolsun başaramıyorlar, başaramayacaklar.

Karanlığa asla teslim olmadık. Helalleşme diye ortaya atılanların buradaki kardeşlerimizden helallik almaları lazım. 1960 darbesinden 1980 darbesine 1997 postmodern darbesinden 15 Temmuz darbe girişimine uzanan bir utanç galerisinden geçerek geldiğimiz bu yer hepimiz için çok kıymetlidir.

Milletimizin bütünlüğünü bozmak için oynanan oyunların farkındayız. Onun her fırsatta tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet diyoruz. Bunları söylerken de oynanan tüm senaryolara meydan okuyoruz. Türkiye’yi geldiği noktayı yok sayıp bizi yeniden iç kavgalarımızın bataklığına itmek isteyenlere fırsat vermiyoruz.

"PEK ÇOK YERDE SERGİLENEN OYUN BİZDE DE DENENMEK İSTENDİ"

Irak’tan Suriye’ye, Libya’dan Sudan’a kadar pek çok yerde sergilenen oyun bizde de denenmek istendi. Bu hesaplaşmaların hepsinden de anlımızın akıyla çıktık. Şimdi aynı mücadeleyi ekonomide veriyoruz. Şunu açıkça belirtmek istiyorum.

"MESELE DOLAR, FAİZ DEĞİL"

Siyasi özgürlük ile ekonomik özgürlük madalyonun iki yüzü gibidir. Biri olmadan diğeri anlamsızdır. Biz her nasıl bu süreçlerde vatandaşlarımızı özgürlüklerine kavuşturduysak ekonomide de yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve büyüme merkezli yeni programımızla refahı yaygınlaştıracağız."

Yorumlar