15 Nis 2017 11:45 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 11:44

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023'te açacağız

Tuzla'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunlar yeni yapılan havalimanına karşı çıkıyorlar. Dünyanın bir numarası. Çanakkale Köprüsü iki kule arası 2023 metre. 2023'de açağız ya Allah'ın izniyle" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023'te açacağız
Haberi Dinle

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları:

Bazı şehirler vardır. Arap atı gibidir sonradan açılır. Tuzla da sonradan büyüyen, gelişen bir yerleşim merkezimiz. Bütün bunlara rağmen kısa zamanda büyük bir mesafe katetti. Bugünkü Tuzla ile ilk ilçe olduğu zaman Tuzla arasında dağlar kadar fark var. Anayasa değişikliğiyle Türkiye'nin geleceğine atılan adımı en iyi anlayacak yerlerden biri Tuzla. Şu anda karşımdaki muhteşem katılımı görünce Tuzla'nın nereden nereye geldiğini de görüyorum. Tuzla'daki bu ilgi Allah'ın izniyle neyin olacağını çok iyi gösteriyor. Türkiye'nin koalisyonlarla nasıl zaman kaybettiğini tek parti iktidarlarıyla nasıl şaha kalktığının en yakın şahidi Tuzla'dır.

YARIN SANDIKLAR PATLADIĞI ZAMAN NE OLACAĞINI DÜŞÜNÜN

7 Haziran seçimlerinde kendilerini buğday ambarında sananlar oldu. Sadece Diyarbakır'da 53 kardeşimiz ne yazık ki öldürüldü. Ölenler Kürt'tü, öldürenler de Kürt'tü. Şimdi bedel ödüyorlar. Benim o Kürt kardeşlerime zulmeden bu zalimlerin hiçbir zaman bu ülkeye hayırları olmadı. Kandil ne diyor, İmralı ne diyor, Pensilvanya'daki o şarlatan ne diyor? Hayır diyor. Kişi sevdikleriyle beraberdir değil mi? Söyle bana arkadaşını söyleyeyim sana kim olduğunu? Eğer Kandil hayır diyorsa, bölücübaşının olduğu İmralı hayır diyorsa, Pensilvanya'daki şarlatan hayır diyorsa demek istikametimiz doğru değil mi? Yarın bir de sandıklar Allah'ın izniyle evetle patladığı zaman ne olacağını düşünün.

EVETLE HAYIR DİYENİ AYNI KEFEYE KOYAMAYIZ Kİ...

İhmal yok, rehavet yok, sandıklara yükleneceğiz. Yarın akşam inşallah bu millet kendi bayramını yapacak. Bazıları diyor ki, evet diyen de, hayır diyen de... Hayır diyeni anlayışla karşılarım ama hayır diyenle evet diyeni aynı kefeye koyamam. Eğer bunlara hepsini aynı yerde tartacak olursak niye bu kadar mücadele veriyoruz ki! Bu ülkenin geleceği için, bu ülkede bugüne kadar her önemli işte, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne bu zihniyet hayır dedi mi? Marmaray, boğazın altından geçen o muhteşem esere bu zihniyet hayır dedi mi? 3 senede o Marmaray'dan 200 milyon insan geçti. Avrasya Tüneli'ni yaptık buna da hayır dediler. Şurada yanıbaşınızda Osmangazi Köprüsü ona da hayır dediler. Yahu siz neye "helal olsun ne güzel işler yaptılar" dediler mi?

15 TEMMUZ'DA BAŞLADIĞIMIZ İŞİ 16 NİSAN'DA BİTİRECEĞİZ

Bunların bu ülkede çakılı taşı var mı? Bunlar fesat. Şimdi 18 Mart Çanakkale Köprüsü'nün adımını atıyoruz. Asya'yı Avrupa'ya, Avrupa'yı Asya'ya birçok yerden bağlıyoruz. Türkiye'nin terör örgütlerinden nasıl kurtulmaya başladığını, onlara karşı nasıl bir mücadele vermeye başladığını görüyoruz değil mi? Yarın terör örgütüyle mücadelede de bir dönüşüm noktası olacak. 16 Nisan'da 15 Temmuz'da başlattığımız işi bitireceğiz. Tuzla 16 Nisan'da büyük Türkiye için evet mi?

EY KILIÇDAROĞLU KONTROLLÜ KOLTUĞU ALTINDAN ÇEKİP ALACAKLAR

Unutmayın oy namusunuzdur. Artık orada partilerin amblemi yok. Bir tarafta beyaz, ak var. orada ne var evet var. Öbür tarafta kahverengi, hayır var. Dolayısıyla beyaza inşallah mührü basacağız. İnşallah 16 Nisan'da ak yürüyüşü devam ettirmiş olacağız. Tek parti döneminde Mersin'in bir köyünde kadınlarımız oy namustur diyerek açık oy gizli tasnif sistemine isyan etmiştiler. Kimin tezgahıydı? O zamanki CHP'nin tezgahı. Şimdi tek adam diyor. Ey Kılıçdaroğlu kimi aldatacaksın? Sen önce kendi partinin geçmişine bak! Gazi Mustafa Kemal hem partinin genel başkanı hem Cumhurbaşkanı değil miydi? İnönü hem partinin genel başkanı hem Cumhurbaşkanı değil miydi? Başbakan hem parti genel başkanı aynı zamanda yürütmenin başı olarak Başbakan değil mi? Mesele kafaları karıştırmak. Yarın sana sandıkta öyle bir ders verecekler ki, bu dersi aldıktan sonra. Bu millet sana 7 kere sen git dedi, gitmedin. Şimdi o koltukta kalacak halin yok, kontrollü koltuğu altından çekip alacaklar.

BEN MİLLETE ÇAĞRIMI YAPTIM SEN BU MİLLETİN FERDİ DEĞİL MİSİN?

15 Temmuz'da bu darbecilerle havalimanında konuşuyor, anlaşıyor. Oradan belediye başkanının evine gidiyor. Niye o akşam kaçıp gittin. Herşey artık kayıtlarda. Yalan makinası olan Kılıçdaroğlu tutmuyor artık tutmuyor! Eğer Erdoğan bana haber verseydi gelirdim diyor. Ben millete çağrımı yaptım, milletim geldi. Ama sen gelemedin. Kardeşlerim Mersin'de olduğu gibi Tuzla'lı hanım kardeşlerim de tüm sandıklarda namusları bildiği oylarına Allah'ın izniyle sahip çıkacağını biliyorum. Anayasa değişikliğiyle milletimize hem kendisinin hem çocuklarının geleceği için çok önemli yönetim sistemi teklif ediyoruz. Buna karşı çıkanlar dikkat eçin herhangi bir teklif getirmiyor. Yapılmasın, olmasın diyor. Siz bu zihniyeti çok iyi tanırsınız. Herşeye hayır demeyi siyaset sanıyorlar.

METRELERİ BÖYLE AYARLADIK 2023'DE AÇACAĞIZ İNŞALLAH

Bunlar yeni yapılan havalimanına karşı çıkıyorlar. Dünyanın bir numarası. Çanakkale Köprüsü iki kule arası 2023 metre. 2023'de açağız ya Allah'ın izniyle. Metreleri böyle ayarladık. Biz artık ilklerin ülkesiyiz. Batı ondan çıldırıyor. Biliyoruz ki, bu havalimanı bittiğinde en çok onları göreceğiz. Varsın olsun, atalarımız ne demiş; iyilik yap at denize, balık bilmezse halik bilir...

<iframe src="https://www.istiklal.com.tr/video-embed/79028" frameborder="0" width="665" height="400" scrolling="no" style="width: 665px; height: 400px; overflow: hidden; border:0"></iframe>

GENÇ DİNAMİK BİR PARLAMENTO KURUYORUZ NİYE RAHATSIZ OLUYORSUN

Parlamento gençlerimiz için çok ciddi bir görev, niye onu hafife alıyorsun. 18-25 yaş arası gençler niçin parlamentoya girmesin? Sadece erkekler girmeyecek, kızlarımız da girecek. Onların da önünü açıyoruz. Genç, dinamik bir parlamento kuruyoruz, niye rahatsız oluyorsun ve bunu engelleyemeyeceksin.

ETİKETLER
#Erdoğan #tuzla
Yorumlar