GÜNDEM
20 Tem 2020 23:47 Son Güncelleme: 21 Tem 2020 01:00

Cübbeli Ahmet: Adil Öksüz hapishanedeyken beni ziyarete geldi

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü katıldığı yayında Adil Öksüz'ün hapishanedeyken kendisini ziyarete geldiğini söylerken FETÖ elebaşı Gülen'in kendisine kitap gönderdiğini de doğruladı.

Haberi Dinle

CNN Türk'te açıklamalarda bulunan Ahmet Mahmut Ünlü, Ahmet Hakan'ın "Fetullah Gülen siz cezaevindeyken size kitaplarını gönderdi mi?" sorusuna yanıt verdi.

'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, CNN Türk canlı yayında hapishanedeyken FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in kendisine kitap gönderdiğini doğruladı.

 Ünlü, "Bana iki tane kitap gönderdi, Adil Öksüz'le gönderdi. Ben adamı tanımıyorum, ziyaretçi diye geldi. Zaten kitapları da hemen getirdiler teftişten evvel. Ben daha önce de açıkladım bunu. Açıklayınca savcılık adam göndermiş. Benimle konuştuğu 1 saatlik kayıt hiç yok. Adil Öksüz'ün benimle ne konuştuğunun kaydı yok. Sonra savcı çağırdı gittim 2 kere ifade verdim. Birinci de Fatih Oğuz'la beraber gittik savcının karşısına. Fatih Oğuz'un FETÖ'cü olduğunu ikinci gidişimde savcı söyledi bana." ifadelerini kullandı. 

ADİL ÖKSÜZ KİMDİR?

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Akıncı Üssü'nde gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan darbe girişiminin kilit ismi firari Adil Öksüz, yaklaşık 4 yıldır her yerde aranıyor.

Öksüz'ün FETÖ'nün Hava Kuvvetleri imamı olduğu biliniyor.

Yorumlar