TEKNOLOJİ
17 Tem 2017 17:49 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 09:32

Çinli bilim insanları modifiye köpek klonladı

Genetiği değiştirilmiş gıdalara oldukça aşinayız ancak Çin’deki durum çok farklı. Çinli bilim insanları bir köpeğin genlerini değiştirerek kopyalamayı başardıklarını duyurdu. Sağlıklı bir şekilde dünyaya gelen köpek türünün ilk örneği

Haberi Dinle

Pekin merkezli Sino Gene Biyotek şirketi, klonlanan Long Long isimli köpeği kamuoyuna tanıttıktan sonra süper köpek iddiasını ortaya attı. Sino Genein açıklamasına göre Long Long türünün ilk örneği, çünkü kendisi genetiği modifiye edilmiş bir köpekten klonlandı. Bilim adamları bu yöntemle süper köpekler yetiştirebileceklerini söylediler. Long Long isimli, ilk süper köpeği klonlayan bilim adamları, süper köpeklerin daha güçlü, daha zeki veya daha hızlı olmak üzere modifiye edilebileceklerini söylediler.

GENLERİ DEĞİŞTİRİLİP KOPYALANDI

China Plusa konuşan Guangzhou Biyolojik İlaç ve Sağlık Enstitüsünden araştırmacı Lai Liangxue, Bu büyük bir atılım. Güney Koreden sonra Çin, dünyada köpek odaklı klon teknolojisi açısından ikinci oldu. Bu teknoloji sayesinde köpeklerin bazı genlerini seçip daha güçlü hızlı ve akıllı köpekler yetiştirebiliriz dedi.

Yorumlar