GÜNDEM
18 Nis 2020 21:39 Son Güncelleme: 18 Nis 2020 21:40

CHP'li Öztrak'tan Erdoğan'a 'yüzük' göndermesi

Koronavirüs salgını nedeniyle yetkililerin uyarılarını dikkate alıp uygulamaya çalışan vatandaşlar, ekonominin belirsizliği içinde zor günler yaşıyor. Hükümetin pandemiye karşı aldığı önlemler tartışılırken geçtiğimiz günlerde bir vatandaş sosyal medya hesabı üzerinden içinde bulunduğu ekonomik sorunu dile getirerek 30 yıllık yüzüğünü sattığını açıkladı. CHP'li Faik Öztrak ise bu olay üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'yüzük' göndermesi yaptı.

Haberi Dinle

Koronavirüsün etkilerinin her geçen gün artması üzerine hükümet yeni önlemler almaya devam ediyor. 

Alınan önlemlerin nitelikleri tartışılırken salgından korunmaya çalışan halk ise yapılan ekonomik yardımların arttırılması ve sürekliliğinin sağlanması noktasında çağrıda bulunmakta. 

Geçtiğimiz gün Twitter üzerinden bir kullanıcının içinde bulunduğu maddi sorunu “Bu gün ödemelerimizi yapmak için 30 yıldır parmağımızda olan yüzüklerimizi satmak zorunda kaldık” sözleriyle dile getirdi. 

CHP Parti Sözcüsü Faik Ötrak ise “Siyasete “yüzük” edebiyatıyla başladılar. 17 yıllık iktidarlarında 2 trilyon 346 milyar $ toplayıp, harcadılar. Ve bugün, milleti 30 yıldır parmağında taşıdığı yüzükleri satma noktasına getirdiler. Peki, nereye gitti bu paralar?” açıklamasını yaparak Erdoğan’ın 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na başlarken alyansı dışında serveti olmadığına yönelik sözlerini hatırlattı.

Yorumlar