13 Şub 2024 15:48 Son Güncelleme: 13 Şub 2024 15:50

CHP'de yaprak dökümü! Bir istifa daha geldi!

Türkiye, yerel seçimlere doğru hızla ilerlerken siyasi partilerde tartışmalı olaylar yaşanıyor. CHP'nin Seyhan adayının Oya Tekin olarak açıklanması sonrası mevcut Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, CHP'den istifa ettiğini açıkladı.

CHP'de yaprak dökümü! Bir istifa daha geldi!
Haberi Dinle

Siyasi partiler, 31 Mart'ta gerçekleşecek yerel seçimler için belediye başkan adaylarını belirlemeye devam ediyor. Başkan adayları açıklanırken kimi yerlerde bazı hoşnutsuzluklar dile getirilerek peş peşe istifa açıklamaları geldi. 

SEYHAN BELEDİYE BAŞKANI İSTİFA ETTİ 

Adana'nın Seyhan ilçesinden Oya Tekin'in aday gösterilmesi sonrası mevcut Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, partisinden istifa etti. 

Sosyal medya hesabından açıklama yayınlayan Akay, "Emeğe değer veren, hemen her alanda üretim yapan, ürettiğini ve diğer kaynakları en verimli şekilde kullanan, muhtaçlara yaptığı paylaşımlarda hiçbir şekilde kimlik ayrımı yapmayan, başarısı tüm kamuoyu tarafından kabul edilen bir başkana tahammül edemeyen; tek amaçları kamusal kaynakları yağmalamak olan yöneticilerin ahlak dışı yollarla işgal ettiği, 55 yıl hemen her alanında onurla ve gururla hizmet verdiğim Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ediyorum. Seyhan’a ve Adana’ya, layık olduğu hizmetlere devam edeceğimi bir atasözünü anımsatarak tüm hemşehrilerime saygı ile duyuruyorum. 'İstendiğin yere erinme, istenmediğin yere görünme!'" ifadelerini kullandı. 

PEŞ PEŞE İSTİFA HABERLERİ GELDİ

Gün içinde Gürsel Tekin, Çukurova İlçe Belediye Başkanı Soner Çetin ve Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin de CHP'den istifa etti. 

ETİKETLER
#CHP #istifa #adana #seyhan
Yorumlar