SİYASET
21 Nis 2019 19:07 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 10:51

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Saldırı organize

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırının ardından açıklamada bulunan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, gerekenin derhal yapılması gerektiğini belirterek, Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı’na istifa çağrısı yaptı.

Haberi Dinle

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde yapılan saldırının ardından partinin Merkez Yönetim Kurulu olağanüstü toplandı. 

Toplantının ardından kameraların karşısına geçen CHP Sözcüsü F ik Öztrak, açıklamalarda bulundu. 

Sağduyu çağrısı yapan Öztrak, özetle şu ifadeleri kullandı:Bu son derece organize bir eylemdir. Demokrasimize, birliğimize ve beraberliğimize, iç huzuruna yapılmıştır. Azmetticileri bellidir. Bu saldırılara karşı geçmişte de dimdik ayaktaydık, ayakta durmaya devam edeceğiz. Fırsat vermeyeceğiz. 

Kızgın demiri soğutma günüyse herkes buna göre davranmalıdır. Sağduyuya davet ediyoruz. Derhal gereken işlem yapılmalıdır. Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı derhal istifa etmelidir. Milli Savunma Bakanı’na bir sorumuz vardır. Kılıçdaroğlu'na linç girişiminde bulunanlara, 'o evi yakın' diyenlere 'mesajlarınızı verdiniz' demek ne anlama gelmektedir? Ne mesajı vermişlerdir? Kendini bilmezlerin mesajı bellidir, kimlerin değirmenine su taşıdıkları bellidir. 

Sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile dikkat etmelidir. Bizler bu oyunu bozacak güçteyiz.”

Yorumlar