SİYASET
03 Şub 2016 16:58 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 02:15

CHP Aylin Nazlıaka'nın partiden atılmasını istedi

CHP MYK, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın, tedbirli olarak partiden kesin ihracı istemiyle disiplin kuruluna sevkine karar verdi.

Haberi Dinle

CHP MYK, Aylin Nazlıaka'nın Partiden İhraç Edilmesini İstedi
Atatürk posteri tartışmasında CHP muhakkiklerinin hazırladığı rapor, bugün MYK'da ele alındı. MYK, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın, tedbirli olarak partiden kesin ihracı istemiyle disiplin kuruluna sevkine karar verdi.

AYLİN NAZLIAKA'DAN JET AÇIKLAMA

Alınan karar sonrası Nazlıaka'dan jet bir açıklama geldi. Aylin Nazlıaka, "Makamlar ve mevkiler gelir geçer, onurlu duruşlarıysa tarih yazar. Atatürk devrimleri ve Cumhuriyet değerleri için verdiğim mücadele son nefesime kadar sürecektir." dedi.

"BİR CHP'Lİ BUNU YAPTI VE BEN TANIKLIK ETTİM"

Nazlıaka, Atatürk resminin indirilmesi iddialarıyla ilgili olarak daha önce şu açıklamada bulunmuştu:

"Benim Atatürk sevgim tescillidir. Dolayısı ile Ata'nın resmini duvardan indirmeyi ihanet sayarım. Ancak olay doğrudur. Bir CHP'li bunu yaptı ve ben ona tanıklık ettim. O milletvekili ise haber çıkınca Ata'nın fotoğrafını yeniden astı."

MELİH GÖKÇEK'TEN MANİDAR TWEET

İhraç haberinin ardından ilk tepki Nazlıaka ile sık sık polemik yaşayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten geldi. Gökçek, twitter hesabından manidar bir paylaşımda bulundu:

Yorumlar