GÜNDEM
22 Haz 2021 12:41 Son Güncelleme: 22 Haz 2021 12:44

CHP 3 yıllık yol haritasını belirledi: Hangi baskıyı kurarlarsa kursunlar...

Gaziantep'te yapılan CHP Belediye Başkanları Toplantısı'nın ardından parti yönetimi, 3 yıllık yol haritasını belirledi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, son 2 yılın değerlendirmesini yaptıklarını belirterek "Ne yaparlarsa yapsınlar, önümüze hangi engeli çıkarırlarsa çıkarsınlar, hangi baskıyı kurarlarsa kursunlar, biz yolumuzdan dönmeyeceğiz" dedi.

Haberi Dinle

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, hafta sonu gerçekleştirdikleri CHP Belediye Başkanları Toplantısı'nda hakkında konuştu.

Programın ilk günü olan 18 Haziran'da, belediye başkanlarının Gaziantep'in 9 ilçesinde vatandaşlarla buluştuğunu belirten Torun, "Gerçekten çok başarılı bir saha gezisi oldu, vatandaşlarımızın ilgisi de büyüktü" dedi.

"3 YILDA NELERİN YAPILMASI GEREKTİĞİ TARTIŞILDI"

AA'ya konuşan Torun, şunları kaydetti: "10-12 başkandan oluşan masalarda bir moderatör eşliğinde önce 2 yılın değerlendirmesi, sonrasında önümüzdeki 3 yılda nelerin yapılması gerektiği tartışıldı. Pazar günü programı, seçmen araştırmalarına ilişkin bir sunumla başladı. Ardından, seçmen analizi, yoksulluk, iletişim ve tarım konularında sorunların ve çözüm önerilerinin tartışıldığı bir panel düzenlendi.

Sonrasında ise belediyelerin mali analizleri ve dezavantajlı gruplara yönelik projelerle ilgili uzmanlar tarafından sunumlar gerçekleştirildi. Pazar öğleden sonra, 6 konuda inovasyon projelerinin sunumları yapıldı. Pazar gününün sonunda ise belediye başkanları görüş ve önerilerini sundu. Çalıştay pazar günü akşama doğru Genel Başkanın kapanış konuşmasıyla sona erdi."

"BİZ YOLUMUZDAN DÖNMEYECEĞİZ"

Torun, CHP olarak düzenledikleri belediye başkanları toplantılarının, diğer partilerin toplantılarından çok farklı olduğunu vurgulayarak, "Bizim toplantılarımız diğer siyasi partilerde olduğu gibi herkesin toplandığı, sadece konuşmaların ardından dağıldığı toplantılar olmuyor" ifadesini kullandı.

Gaziantep toplantısının da öyle olmadığını dile getiren Torun, şunları kaydetti:

"Aslında Gaziantep'ten tüm belediye başkanlarımızla şu mesajı verdik, bize güvenen milyonlara karşı sorumluluğumuzun farkındayız. Ne yaparlarsa yapsınlar, önümüze hangi engeli çıkarırlarsa çıkarsınlar, hangi baskıyı kurarlarsa kursunlar, biz yolumuzdan dönmeyeceğiz. Tüm belediye başkanlarımız, birlik, beraberlik ve dayanışma içinde, azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edecek. Önümüzdeki 3 yılda da pek çok önemli hizmetle vatandaşlarımızın huzuruna çıkacağız. Derdimiz, belediyelerimizin başarılı hizmetlerini artırmak ve bir vatandaşımızın daha gönlüne girebilmek."

Kaynak : AA

Yorumlar