GÜNDEM
10 Oca 2018 01:21 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 10:22

Cezaevinde zehirlenen 98 mahkum hastaneye kaldırıldı

Adıyaman'da ilaçlama çalışması yapılan cezaevinde zehirlenen 104 tutuklu ve hükümlü hastanede tedaviye alındı. Adıyaman Açık Ceza İnfaz Kurumunda belirli dönemlerde yapılan dezenfekte...

Haberi Dinle

Adıyaman Açık Ceza İnfaz Kurumunda belirli dönemlerde yapılan dezenfekte ilaçlaması ekipler tarafından yapıldı. Cezaevinin mutfağına böcek ilacı sıkılarak "mutfağa girilmemesi" yönünde uyarı yapıldı. 

Uyarıya rağmen mutfağa giren hükümlüler ilaçtan etkilenince mide bulantısı, kusma ve baş dönmesi nedeniyle cezaevi revirine başvurdu. Mahkumların sayısının artması üzerine olay yerine çok sayıda ambulans çağrıldı.

Cezaevine ambulansların birisi girdi, birisi çıktı. Mahkumlar Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sığmayınca özel hastanelere kaldırıldı. Özel hastaneler de zehirlenen mahkumlarla doldu taştı. 

Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne 72, özel hastanelere ise 32 kişi kaldırıldı. Yaralıların genel sağlık durumlarının iyi olduğu ve birçoğunun ayakta tedavi edildiği öğrenildi. 

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Yorumlar