GÜNDEM
12 Mayıs 2020 01:05 Son Güncelleme: 12 Mayıs 2020 01:12

Cemaatleri hedef alan Perinçek'e Cübbeli sahip çıktı

Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet' lakabıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Maocu Perinçek'in sözlerini paylaşarak "Diyânet'i destekleyen ve değerlerimizi azîz tutan Doğu Perinçek kardeşimize şükrânlarımızı arz ederiz." şeklinde mesaj paylaştı. Cübbeli'nin daha önce"Cemaatlerin tarikatların kökünü kazıyacağız" şeklinde sözler sarf eden Perinçek'e methiyeler dizmesi ise sosyal medyada büyük tepki çekti.

Haberi Dinle

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in katıldığı canlı yayında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın sözlerini hedef alan bir bildiri yayınlayan Ankara Barosu’nun sözlerine tepki göstererek Diyanet’e destek verirdi. Ancak akıllara Perinçek’in cemaatleri hedef aldığı kin dolu sözler geldi.

"CEMAATLERİN TARİKATLARIN KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ" DEMİŞTİ CÜBBELİNİN KARDEŞİ OLDU

Maocu olarak bilinen Doğu Perinçek’in "Cemaatlerin tarikatların kökünü kazıyacağız" şeklindeki sözlerini unutan Cübbeli Ahmet Perinçek’e övgüler dizerek "Diyânet'i destekleyen ve değerlerimizi azîz tutan Doğu Perinçek kardeşimize şükrânlarımızı arz ederiz." mesajını paylaştı. Maocu Perinçek’i ‘kardeşim’ olarak ifade eden Cübbeli'nin övgü dolu sözleri ise sosyal medyada büyük tepki aldı. 

“KİŞİ SEVDİĞİ İLE BERABERDİR”

Bazı kullanıcılar “Siz ve Doğu Perinçek kardeş oldunuz ya bundan sonra kimse ile siyaset tartışıp kalbini kırmaya gerek yok.” şeklinde paylaşım yaparken, bir çok kullanıcı da “Kişi sevdiği ile beraberdir.” şeklinde tepkilerini dile getirdi. 

Ayrıca Diyanet’i savunma işinin Doğu Perinçek’e kalması ise başka bir garabet olarak yorumlandı.

 

Yorumlar