GÜNDEM
24 Mayıs 2022 15:36 Son Güncelleme: 24 Mayıs 2022 23:13

Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na 'kaçış planı' yanıtı: 'Siyaset biçimi değil, iftira kampanyası'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında yaptığı “Kaçış planı” açıklamalarına AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Kılıçdaroğlu’nun beyanları, bir siyaset biçimi değil iftira kampanyasıdır” yanıtını verdi.

Haberi Dinle

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugünkü Meclis Grup Toplantısı’nda yaptığı açıklamalara AK Parti’den ilk yanıt geldi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Kılıçdaroğlu’nun beyanları, bir siyaset biçimi değil iftira kampanyasıdır” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, grup toplantısında yaptığı konuşmada, bu akşam saat 22.00’de ‘bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğini’ açıklamıştı. CHP Lideri, “Kaçmanın hazırlıklarını hızlandırdılar. Erdoğan vakıf süsü verdiği paralel yapılarla yurt dışına devasa paralar aktarıyor. Yurt dışındaki yapının başlarında da Erdoğan'ın aile bireyleri geliyor. O yabancı ülkede oturma ve çalışma izni çıkartma istiyorlar paravan yapı üzerinden. Birkaç yüz kişi ile sınırlı. İzin çıkarma peşindeler” ifadelerini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına Twitter hesabından yanıt veren AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün Sayın Cumhurbaşkanımız ve ailesiyle ilgili yaptığı açıklamaları şiddetle kınıyoruz. Kılıçdaroğlu’nun beyanları, bir siyaset biçimi değil iftira kampanyasıdır…” dedi.

Çelik, tweetlerinin devamında şu ifadeleri kullandı:

“Kılıçdaroğlu, şimdiye kadar bir sürü temelsiz iddia ortaya atıp belge bilgi açıklayacağım dedi. Ancak açıklamaları hiçbir siyasi netice doğurmadı. Tüm bu açıklamalar çevre kirliliğinden başka bir şey üretmemiştir.

Kılıçdaroğlu, Sayın Cumhurbaşkanımızla ilgili ‘kaçacak’ ifadesini kullanmış. Bunu daha önce de söylemişti. Ancak milletimiz 15 Temmuz gecesi kimin tanklara karşı milletiyle beraber direndiğini, kimin de tankların yol vermesiyle kaçtığını görmüştür.

"VESAYET ARAYIŞI"

Kılıçdaroğlu’nun devlet bürokrasisini sürekli olarak tehdit etmesi, Türkiye Cumhuriyeti devletini işlemez hale getirmeye dönük bir teşebbüstür. Bu hiçbir şekilde siyasi bir yaklaşım değil, geçmişte örnekleri görülen bir vesayet arayışıdır.

Kılıçdaroğlu’nun ülkemizi istikrarsızlaştırmaya dönük beyanları, cılız kalmaya mahkumdur. Bu beyanlar millet odaklı bir siyaset anlayışından yoksundur. Başkalarının dediklerinin kötü bir tercümesidir.

CHP yönetimi, siyasete nefret yazılımı yüklemeye çalışıyor. Bu CHP’ye gönül vermiş vatandaşlarımızın haketmediği bir durumdur. Nefret siyasetine karşı durmaya kararlıyız.

Cumhurbaşkanımızı hiç kimse nefret siyasetinin diliyle tehdit edemez. Cumhurbaşkanımıza nefret siyasetiyle saldıranlara gerekli karşılığı siyaset ve hukuk temelinde vermeye devam edeceğiz…"

Yorumlar