25 °c

Çavuşoğlu'nu kızdıran soru!

Resmi temaslarda bulunmak için Irak'ta bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Irak Cumhurbaşkanı ile görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Çavuşoğlu'nu kızdıran soru!
11/10/2018 16:13 - Güncelleme : 05/04/2019 14:24

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere Irak'a geldi.Resmi temaslarda bulunmak için Irak'ta bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Irak Cumhurbaşkanı ile görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na Iraklı bir gazeteci Kuzey Irak'ı kast ederek, "Türkiye'nin saldırıları devam edecek mi?"dedi. Gazetecinin üslubuna kızan Mevlüt Çavuşoğlu soru kısmını kısa kesip gereken cevabı verdi. 

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "Türkiye uluslararası hukuk çerçevesinde teröristler nerede olursa olsun terörle mücadeleye devam edecektir. Daha önce güvenlik sebebiyle kapatmak zorunda kaldığımız Basra ve Musul konsolosluklarımızı yeniden açıyoruz”

Çavuşoğlu: “(Cemal Kaşıkçı olayı) Suudi Arabistan ile yakın iş birliği içinde olmak istiyoruz. Onların da bizimle iş birliği içinde olması gerekiyor”

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
HABERE İLK YORUMU SİZ YAPIN

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.