GÜNDEM
14 Oca 2022 17:13 Son Güncelleme: 14 Oca 2022 17:14

Canan Kaftancıoğlu: “Çıkacak artık bu yasa, zamanı geldi

İstanbul'da Şişhane Meydanı'nda yapılan basın açıklamasına katılan EYT'liler pankartlar açıp sloganlar attı. Burada bir konuşma yapan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, EYT'lilerin kazanılmış haklarının verilmesini istediklerini söyledi.

Haberi Dinle

EYT konusunda AK Parti ve MHP'yi eleştiren Kaftancıoğlu, "EYT'liler yıllardır yaşadıkları hak kayıpları ve mağduriyetlerini giderecek bir yasanın çıkmasını istiyor." dedi.Kaftancıoğlu, iktidara geldiklerinde EYT'lilerin sorunları çözeceklerini ileri sürdü.

 "EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR EŞİT OLMAK İSTİYOR"

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Boran Özüpak, EYT'lilerin istediği tek şeyin "emeklilik" olduğunu söyledi.

EYT'lilerin eşitlik ilkesinden mahrum bırakıldığını savunan Boran, "Emeklilikte yaşa takılanlar eşit olmak istiyor. Yasaların öngörülebilirlik ilkesinin ihlal edildiği durumun çözümlenmesini istiyor ve bunun için mücadele ediyor. Çıkacak artık bu yasa, zamanı geldi. Çoktan geçti bile." ifadelerini kullandı.

İstanbul Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Arzu Lastikçi de mücadelelerini demokratik yollardan aramaya devam edeceklerini belirtti.

 

Her platformda EYT'lilerin mağduriyetini anlattıklarını dile getiren Lastikçi, "Kurumsal mücadelemizle toplumsal sorun olduğu kabul edilen EYT sorununun çözüm merceği, siyasetin zeminindedir." diye konuştu.

Kaynak : AA

Yorumlar