YAŞAM
15 Kas 2019 09:22 Son Güncelleme: 15 Kas 2019 09:30

Cami inşaatında göçük altında kalan mühendisi arama çalışması sürüyor

Gaziantep'te cami inşaatında meydana gelen göçükte enkaz altında kalan 37 yaşındaki Korkut Küçükcan isimli mühendisi arama çalışmaları 18 saati aştı. Küçükcan’a henüz ulaşılamazken, caminin içerisinde bulunan iskele parçaları iş makineleriyle temizleniyor.

Haberi Dinle

Gaziantep'te cami inşaatında çöken iskelenin altında kalan inşaat mühendisi Korkut Küçükcan'ı (37) kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Dün Saat 15.00’de Akkent Mahallesi’nde yapımı devam eden ve Türkiye'nin en büyük 2'nci camisi olması planlanan cami inşaatında kubbeye beton dökmek için kurulan iskele çöktü.

Bu sırada ölçü almak için inşaata giren mühendis Korkut Küçükcan enkazın altında kaldı. Çökme çevrede büyük bir gürültü ve toz bulutuna neden oldu.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda sağlık, AFAD, UMKE, itfaiye ve polis ekip sevk edildi. Ekipler ve işçilerden oluşan 100 kişilik ekip, enkaz altında kalan Küçükcan’ı aramak için çalışma başlattı.

18 SAATİ GEÇTİ

Yaklaşık 18 saat süren çalışmaya rağmen Küçükcan’a henüz ulaşılamazken, caminin içerisinde bulunan iskele parçaları iş makineleriyle temizleniyor.


YAKINLARININ BEKLEYİŞİ SÜRÜYOR

Gaziantep Valisi Davut Gül olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı. Olayı duyarak cami inşaatına gelen Korkut Küçükcan’ın yakınlarının endişeli bekleyişi sürüyor.

Yorumlar