GÜNDEM
07 Ara 2018 14:44 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 09:32

Burhanettin Kocamaz'ın yıllardır önünü kestiği ülkücü, aday adayı oldu

Burhanettin Kocamaz'ın yıllardır önünü kestiği ülkücü, Yavuz Bülent Tekcan 2019 yerel seçimlerde MHP'den Mersin'in Akdeniz ilçesi Belediye Başkanlığına aday adayı oldu.

Haberi Dinle

Aslen Elazığ'lı olan olan Yavuz Bülent Tekcan 1968 yılında Tarsus' ta eski adı İskiliç olan Selanik Muhacirlerinin yaşadığı Kemal Paşa Mahallesinde doğmuştur. İlk, orta ve lise tahsilini Tarsus'ta tamamlamıştır. 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Muhasebe Bölümünü kazanarak Ankara'ya gitmiş. Burada Ülkü Ocakları Okul Başkanlığı ve Genel Merkez Yönetiminde görev ile birlikte Başbuğ Alparslan Türkeş'in Özel Kaleminde hizmet etmiştir. 1993 yılında Tarsus' a dönerek MHP İlçe Teşkilatında o zaman kendisine değer veren ve çok iyi teşkilatçı Başkan oluru ile Gençlik Kolları Komisyonunu kurmuş ve Başkan olarak çok hizmet ve çalışmalara çaba göstermiştir. Yavuz Bülent Tekcan Tarsus'ta yaşayan bütün dava arkadaşları ile beraber hiç kimsenin şans tanımadığı MHP'nin Belediye Seçimlerinde başarı kazanması için çeşitli seminer programları, toplantılar ve propaganda gezileriyle adeta gece gündüz çalışmıştır. 2005 yılında Mersin'e dönen Tekcan ilk iş olarak Teşkilatları ziyaret etmiş. Önce Yenişehir MHP yönetiminde bir süre hizmet etmiş sonra en zayıf teşkilat olan Akdeniz Belde Teşkilat Sekreterliği görevini ifa etmiştir. 2008 yılında ise Akdeniz Belde Başkanı olarak atanmış ve akabinde Kurucu İlçe Başkanı olarak görev yapmıştır. 2009-2012 yılları MHP Mersin İl Disiplin Kurulu Başkanı olarak görev yapmış olan Tekcan daha önce adaylığı söz konusu olsa da feragat ve fedakarlık göstererek çalışmalara ara vermeden arkadaşları ile beraber devam etmiştir. Tekcan 2019 seçimlerinde Akdeniz MHP Belediye Başkanlığına aday adayı olmuştur.

Yavuz Bülent Tekcan Hacettepe Muhasebe Bölümünden mezun olduktan sonra işletme Fakültesini 2004 yılında tamamlamış. Halen Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümündeki eğitimine devam etmektedir.

Yorumlar