GÜNDEM
28 Mayıs 2020 21:29 Son Güncelleme: 28 Mayıs 2020 21:58

Bu hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni kararları açıkladığı basın toplantısında bu hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması olup olmayacağına dair net bir ifade kullanmaması kafaları karıştırmıştı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yaptığı açıklamada "Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı geçtiğimiz haftalardaki gibi devam edecek" dedi.

Haberi Dinle

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında aldıkları yeni kararları kabine toplantısı sonrasında açıkladı. Erdoğan, açıklamasında hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanıp uygulanmayacağını net bir dille belirtmedi. 

Gazeteci Candaş Tolga Işık, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'a hafta sonu sokağa çıkma yasağı ile ilgili belirsizliği sordu. 

İbrahim Kalın, "Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı geçtiğimiz haftalardaki gibi devam edecek" dedi. 

Candaş Tolga ışık merak edilen soruya ilişkin "Az önce Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'la konuştum, "Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı geçtiğimiz haftalardaki gibi (cuma gecesinden pazar gecesine kadar) olmaya devam edecek. İçişleri Bakanlığı az sonra genelge yayınlayacak..." dedi." mesajını paylaştı.

ETİKETLER
Yorumlar