DÜNYA
14 Eki 2021 09:32 Son Güncelleme: 14 Eki 2021 12:09

Bina yangınında ölü sayısı 46'ya çıktı

Son dakika haberi... Tayvan'ın Kaohsiung kentinden bulunan 13 katlı bir binada çıkan yangında 46 kişi hayatını kaybederken, 41 kişi de yaralandı. Tayvan'ın güneyinde bulunan Kaohsiung kentinde yerel saatle 03.00 sularında 13 katlı bir binada yangın çıktı.

Haberi Dinle

Tayvan’ın güneyinde bulunan Kaohsiung kentinde yerel saatle 03.00 sıralarında 13 katlı bir binada yangın çıktı. İtfaiye yetkilileri, çıkan yangında can kaybı sayısının 14'den 25'e yükseldiğini, onlarca kişinin de yaralandığını açıkladı. Fakat bu açıklamadan kısa bir süre sonra ise yaşamını yitirenlerin sayısının 46’ya çıktığı kaydedildi. Yetkililer en az 41 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Yangının çıkış nedeni henüz bilinmezken, saatlerce süren söndürme çalışmalarının ardından alevler kontrol altına alındı. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, ölü sayısının artmasından endişe edildiği belirtildi.

Yaklaşık 40 yıl önce inşa edilen binanın dükkan, ofis ve dairelerden oluştuğu açıklanırken, yapının tamamen kullanılamaz hale geldiği belirtildi. Yaralıların tedavisinin bölgedeki sağlık kurumlarında sürdüğünü bildiren yetkililer, olayla ilgili detaylı soruşturma başlatıldığını duyurdu.

 

Yorumlar