DÜNYA
22 Oca 2021 15:54 Son Güncelleme: 22 Oca 2021 16:15

Biden ekibinde 11 Yahudi var

ABD'nin yeni başkanı Biden ekibini belirledi. Selefi Trump gibi ekibinde Yahudi isimlere ağırlıklı olarak yer veren Biden, Dışişleri ve Hazine bakanlıklarnını Yahudi isimlere teslim etti. Biden, daha önce yaptığı bir açıklamada "Siyonist olmak için Yahudi olmaya gerek yok, ben bir Siyonistim" ifadesini kullanmıştı.

Haberi Dinle

Yeni ABD Başkanı Joe Biden ekibini belirledi. Biden stratejik bir çok mevkiye Yahudi isimleri getirdi. Biden'in iki stratejik bakanlık olan Dışişleri ve Hazine'ye Yahudi isimleri getirdi.

Kendisini Siyonist olarak tanımlayan Biden, 2008'de bir televizyon röportajında şöyle demişti: "Genç bir senatörken, Yahudi olsaydım kesinlikle Siyonist olurdum ve Siyonist olmak için Yahudi olmak zorunda değilsin. Ben bir Siyonistim."

İŞTE BİDEN'IN EKİBİNDEKİ YAHUDİ İSİMLER

Anthony Blinken: Dışişleri Bakanı

Çarşamba günü İncil'e el basarak yemin eden ve ABD'nin 46. başkanı olan Biden'ın atadığı en önemli Yahudi isim Türkiye karşıtı açıklamalarıyla da gündeme gelen Dışişleri Bakını Blinken. Bilinken, Türkiye'den söz ederken "sözde stratejik ortak" ifadesini kullanmıştı.

Janet Yellen: Hazine Bakanı

David Cohen: Merkezi İstihbarat Teşkilatı Müdür Yardımcısı

Merrick Garland: Başsavcı

Avril Heinz: İstihbarat Direktörü

Ronald Klein: Beyaz Saray Başkanı

Eric Lander: Direktör, Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi

Rachel Levine: Sağlık Bakan Yardımcısı

Alejandro Mallorcas: İç Güvenlik Bakanı

Ann Neuberger: Siber Güvenlik Direktörü, Ulusal Güvenlik Ajansı

Wendy Sherman: Dışişleri Bakan Yardımcısı

 

Yorumlar