GÜNDEM
23 Haz 2022 09:00 Son Güncelleme: 23 Haz 2022 09:17

Benzine indirim yapıldı

Cep yakan akaryakıt fiyatlarında olumlu bir gelişme yaşandı. Benzinin litre fiyatında 23 Haziran'dan itibaren geçerli olmak üzere 25 kuruş indirim yapıldı. Yüksek fiyatlardan ötürü zor durumda kalan sürücüler indirimin devam etmesini, motorin ve LPG'ye yakın zamanda yansımasını istiyor.

Haberi Dinle

Akaryakıtta yaşanan zamlardan sonra fahiş bir fiyata çıkan benzin, motorin ve LPG litre fiyatları sürücülere zor anlar yaşatıyor.

Türkiye'nin farklı şehirlerinde taksiciler ve toplu taşıma araç sürücüleri akaryakıt fiyatlarını protesto eden eylemlere girişerek tepkilerini gösterdi.

Yüksek seyreden akaryakıtta teselli edici bir gelişme yaşandı. Benzinin litre fiyatında 23 Haziran tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 25 kuruş indirim yapıldı.

İndirim sonrası benzinin fiyatı İstanbul'da 27,26 TL oldu. Yılbaşında benzinin litre fiyatı 12,91 TL seviyesinde bulunuyordu.

Küresel petrol fiyatlarındaki düşüş sonrası ülkemizdeki akaryakıt fiyatlarında da indirim beklentisi arttı. Sürücüler, benzinde indirimin devam etmesini ümit ederken yakın zamanda motorin ve LPG fiyatlarında da indirim olmasını istiyor.

Yorumlar