GÜNDEM
03 Mar 2021 09:16 Son Güncelleme: 03 Mar 2021 14:57

Belediyede bir kişiye üç müdürlük

CHP'li Denizli Merkezefendi Belediyesi'nde Ayşe Güven isimli bir kadının 3 ayrı müdürlük görevini yürüttüğü ortaya çıktı. Özel Kalem Müdürü, Halkla İlişkiler Müdürü ve Muhtarlık İşleri Müdürlüğü görevlerine aynı kişinin atanması sosyal medyanın da gündemine oturdu. Belediye yetkililerinden Güven'in sadece bir müdürlük maaşı aldığı, diğer görevlerini "kamu yararı sağlamak amacıyla maaş almadan yürüttüğü" açıklaması geldi.

Haberi Dinle

Daha önce Aydın'ın Efeler Belediyesi'nde bir kişiye verilen 3 müdürlük skandalı, bu kez de Denizli'de CHP'li Denizli Merkezefendi Belediyesi'nde yaşandı.

BİR KİŞİYE 3 MÜDÜRLÜK

Belediyenin internet sitesindeki "Müdürlükler" kategorisine tıklayan kullanıcılar; Özel Kalem Müdürü, Halkla İlişkiler Müdürü ve Muhtarlık İşleri Müdürlüğü görevinin aynı kişide olduğunu gördü. Ayşe Güven isimli şahsın 3 müdürlüğe birden getirilmesi sosyal medyanın da gündemine oturdu.

TEPKİ YAĞDI

Yapılan yorumlardan bazıları: "CHP'li Merkezefendi Belediyesi. Belediyenin tapusunu da Ayşe Güven ve Serdar Çil'e yapsalarmış tam olurmuş.", "Kemal Kılıçdaroğlu ve Özgür Özel'in bahsettiği liyakatli atama örnekleri bunlar.", "Denizli'de CHP'li Merkezefendi Belediyesi'nin 'SÜPER MÜDÜRÜ", "Adı üstünde Ayşe Güven. Çok güvenmiş 3 müdürlük birden vermişler! liyakatin ağababasi CHP"

KARDEŞİNİ 3 BİRİMİN MÜDÜRÜ YAPMIŞTI

Öte yandan Aydın'da 2019 yılında Efeler Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan CHP'li Mehmet Fatih Atay'ın da geçtiğimiz haftalarda kardeşi Dr. Eralp Atay'ı 3 ayrı müdürlük görevine atadığı ortaya çıkmıştı. Belediyenin sitesinde Atay'ın Hukuk İşleri Müdürlüğü, Mezarlıklar Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Müdürlüğü'nün başında olduğu bilgisi yer almıştı.

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

Denizli'nin CHP'li Merkezefendi Belediyesi'nde Ayşe Güven’in aynı anda hem Özel Kalem Müdürü hem Halkla İşler Müdürü hem de Muhtarlık İşleri Müdürü olarak görev yapması sosyal medyada gündem oldu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan belediye yetkilileri iddiaları doğrularken Güven’in atamasının yerel seçimlerin hemen ardından yapıldığını ve internet sitesinde uzun zamandır yer aldığını belirtti.

'TEK MAAŞ ALIYOR'

Güven’in Yerel Yönetimler Yasası gereği sadece Özel Kalem Müdürlüğü görevinden maaş aldığını, vekaleten yürüttüğü Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevleri için herhangi bir maaş almadığını belirten yetkililer, "her bir müdürlük görevi için farklı bir çalışma ekibi kurulmasının yaratacağı maliyetten kaçındıklarını" söyledi: “Kurumsal olarak hiçbir aksaklığa neden olmaksızın iki müdürlüğün vekaleten devri sayesinde ekonomik bir girdi sağlandığı, belediye çalışmalarından azıcık haberdar olan herkesçe görülecektir. Bu haberlerin maksatlı olduğu aşikardır.” 

 

Belediye yetkilileri ayrıca 31 Mart 2019 yerel seçimlerinden önce AK Partili Muhammed Subaşıoğlu tarafından yönetilen Merkezefendi Belediyesi'nde Mehmet Akif Eskicioğlu’nun da Ayşe Güven gibi Özel Kalem Müdürü, Basın Yayın Müdürü ve Muhtarlık İşleri Müdürü olarak görev yaptığını belirtti.

Yorumlar