MEDYA
28 Mayıs 2022 13:59 Son Güncelleme: 29 Mayıs 2022 11:04

Behzat Uygur, "Z kuşağı oy kullanmamalı" diyen Hakan Ural'a sert çıktı: Sıkıntı Z kuşağı değil gündüz kuşağı

Tiyatrocu Behzat Uygur, Kanal D ekranlarında yorumcu olduğu programda Hakan Ural'ın, tepki çeken "Z kuşağı oy kullanmamalı" açıklamasına sosyal medya hesabından sert çıktı.

Haberi Dinle

Kanal D'de ekranlara gelen "Neler Oluyor Hayatta" adlı programda yorumcu olan Hakan Ural, "Z kuşağı oy kullanmamalı" sözleri nedeniyle tepkilere neden olmuştu.

Ural'ın açıklamalarının ardından tiyatrocu Behzat Uygur, sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Uygur, "Sıkıntı Z kuşağı değil gündüz kuşağı..." ifadelerini kullandı.

Uygur'un paylaşımı şu şekilde:

URAL: SÖZLERİM ÇARPITILDI

Ural, gelen tepkilerin ardından sosyal medya hesabından uzun bir yazı paylaştı. Ural, sözlerinin çarpıtıldığını ve kasıtlı olarak kendisinin Z kuşağının hedefi haline getirildiğini söyledi.

NE OLMUŞTU?

Hakan Ural, canlı yayında Z kuşağı hakkında "Ülkede siyasetle bir alakan yok. Ülkenin kendisiyle ilgili yakın geçmişini bilmiyorsun, geçmişini bilmiyorsun. Bugün bu ülkede ne olduğunu bilmiyorsun, bu ülkenin nelerle mücadele ettiğini bilmiyorsun, idelolojik olarak olgunlaşmış düşüncen ve fikrin yok ama oy atıyorsun. Belirleyicisin. Çok üzücü ve ürkütücü değil mi bu? Ben rica ediyorum gerçekten, bu farkındalığı yoksa oy kullanmamaları lazım bence" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar