DÜNYA
04 Haz 2020 19:19 Son Güncelleme: 04 Haz 2020 19:20

Başbakana "Çimlerime basma, yeni ektim" tepkisi

Avustralya Başbakanı Scott Morrison, ülke ekonomisini virüs salgınından sonra canlandırmak amacıyla inşaat alanında yatırımlar öngören yeni bir paket açıkladı. İnşaatların sürdüğü bir bölgeye giden Morrison, basına açıklama yaparken beklenmedik bir tepkiyle karşılaştı.

Haberi Dinle

Avustralya'da yeni konut planını gazetecilere anlatmak için bir bahçeyi seçen Avustralya Başbakanı Scott Morrison, ev sahibinin "Herkes çimlerin üzerinden çekilebilir mi lütfen" uyarısı üzerine bahçeden çıktı.

SkyNews'in haberine göre, Yeni Güney Galler eyaletinin Googong kentini ziyaret eden Başbakan Morrison, burada yeni konut planına ilişkin basına açıklama yaptı. Açıklamayı bir evin önünde yapan Morrison'un sözü, bahçedeki çimlere bastıkları için evden çıkıp Başbakan ile basın mensuplarını uyaran vatandaş tarafından kesildi. 

Vatandaşın, "Oraya daha yeni tohum attım. Herkes çimlerin üzerinden çekilebilir mi lütfen" demesi üzerine Başbakan Morrison "Elbette, haydi biraz ilerleyeyim" yanıtını verdi ve basın mensuplarından çimlerin üzerinden çekilmelerini istedi.

Yorumlar