20 °c

Balıkesir'de başpehlivan Ali Gürbüz

Gönen Belediyesince bu yıl 25’incisi düzenlenen güreşlerde, Ali Gürbüz başpehlivan oldu. Gönen Belediyesince bu yıl 25’incisi düzenlenen Ulusal Sebeplili Hüseyin Pehlivan Yağlı...

Balıkesir'de başpehlivan Ali Gürbüz
05/08/2018 21:40 - Güncelleme : 05/04/2019 14:42

Gönen Belediyesince bu yıl 25’incisi düzenlenen Ulusal Sebeplili Hüseyin Pehlivan Yağlı Güreşleri’nde, Ali Gürbüz finalde rakibi Hüseyin Gümüşalanı yenerek başpehlivan oldu. Sebepli Mahallesi’nde gerçekleşen yağlı güreşlerde, Muğla, Manisa, Antalya, Alanya, Sakarya, Edirne, Çanakkale, İzmit, İstanbul, Ankara ve Konya’dan gelen 400 pehlivan er meydanında kol bağladı. Final müsabakasında 657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde üçüncü olan Ali Gürbüz, Hüseyin Gümüşalan ile mücadele etti. 

Puanlama bölümüne geçildiğinde Ali Gürbüz, 25’inci Ulusal Sebeplili Hüseyin Pehlivan Yağlı Güreşleri’nin şampiyonu olmayı başardı. Hüseyin Gümüşalan ikinci, Fatih Atlı üçüncü, Hamza Köseoğlu ise dördüncü oldu. Günün anısına Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Eyüp Uygur, Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar’a kırmızı dipli mum hediye etti.

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
HABERE İLK YORUMU SİZ YAPIN

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.