GÜNDEM
22 Oca 2022 22:33 Son Güncelleme: 22 Oca 2022 23:33

Balıkesir Dursunbey'de 4,7 büyüklüğünde deprem! İstanbul'da da hissedildi...

İstanbul ve çevresinde hissedilen bir deprem meydana geldi. AFAD'ın yaptığı açıklamaya göre, Balıkesir Dursunbey merkez üslü 4,7 büyüklüğünde sarsıntı yaşandı.

Haberi Dinle

Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 22.31'de Dursunbey ilçesinde 4,7 büyüklüğünde deprem kaydedildi.Depremin 11,49 kilometre derinlikte olduğu belirlenirken, çevre illerden de hissedildiği bildirildi.

AFAD’DAN DEPREM AÇIKLAMASI

AFAD: "Geçmiş olsun Balıkesir. Dursunbey ilçesinde meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen 4,7 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Gelişmeleri takip ediyoruz."

BAKAN KOCA'DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde, yaklaşık yarım saat önce 4,7 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. 112 Acil Ekiplerimiz bölgeyi taramak üzere görevlendirilmiştir. İlk bilgilere göre, endişe verici bir sonuç söz konusu değil. Halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz" açıklamasında bulundu. 

 

 

 

Yorumlar