21 Kas 2023 19:29 Son Güncelleme: 21 Kas 2023 19:30

Bakanlıktan, devlet korumasındaki çocuklara ilişkin açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, devlet bakım ve koruması altında olan çocuklara ilişkin medyada yer alan iddialar hakkında açıklama yaptı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Gelişimlerini olumsuz yönde etkileyecek iddialar konusunda herkesi sorumlu davranmaya davet ediyoruz" denildi.

Bakanlıktan, devlet korumasındaki çocuklara ilişkin açıklama
Haberi Dinle

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından devlet koruması altında olan çocuklarla ilgili ortaya atılan iddialara ilişkin açıklama yapıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, devlet bakım ve koruması altında bulunan çocuklarla ilgili medyada yer alan iddialar üzerine, "Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızı töhmet altında bırakacak, gelişimlerini olumsuz yönde etkileyecek ve topyekûn damgalanmalarına neden olacak iddialar konusunda herkesi sorumlu davranmaya davet ediyoruz." açıklaması yapıldı.

Bakanlığın sosyal medya hesabından paylaşılan açıklamada, devlet bakım ve koruması altında bulunan çocuklarla ilgili her türlü iddianın, ilgili devlet kurumlarıyla birlikte büyük bir hassasiyetle değerlendirildiği ve titizlikle incelendiği vurgulandı.

Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızı töhmet altında bırakacak, gelişimlerini olumsuz yönde etkileyecek ve topyekûn damgalanmalarına neden olacak iddialar konusunda herkesi sorumlu davranmaya davet ediyoruz.

Çocukların üstün yararı ilkesi doğrultusunda onlara zarar verecek, psikolojik ve sosyal gelişimlerini olumsuz etkileyecek her türlü eylem ve söylemle şimdiye kadar nasıl mücadele ettiysek, bundan sonra da aynı kararlılıkla mücadeleye etmeye devam edeceğimizi bildiriyor, toplumun her kesimini de bu konudaki hassasiyetimizi paylaşmaya davet ediyoruz."

Yorumlar